Найперше Зеленський нагадав, що Росія визнала незалежність квазіутворень на Донбасі та доручила туди ввести свої війська. Сьогодні Кремль "ратифікував" так звані угоди, повідомляє 24 канал.

До речі Юридичне підґрунтя для агресії, – Зеленський про "визнання" Росією псевдореспублік

На зміну "нас там нет" прийшло офіційне "ми все-таки тут", ухвалене на найвищому політичному рівні
– наголосив Зеленський.

Цим рішенням Росія вийшла з мінських домовленостей, які, за її словами, не мали жодної альтернативи. Зеленський додав, що для України безальтернативним є завершення війни, а не вихід з майданчиків.

Саміт Радбезу ООН

Президент зазначив, що зараз працюють над організацією спільного саміту Радбезу ООН, Німеччини та Туреччини. До речі, Реджеп Ердоган вже підтвердив свою участь.

Зеленський подякував міжнародним партнерам за антиросійські санкції. Зокрема, США, Великій Британії, Канаді. Також президент не міг не згадати про зупинення Німеччиною сертифікації "Північного потоку-2".

Призов резервістів в особливий період

Глава держави зауважив, що наразі немає потреби у загальній мобілізації. Тому поки почнуть призивати лише українців, які зараховані до оперативного резерву.

Зеленський вже видав указ про призов резервістів в особливий період. Таким чином підвищать готовність українських сил до будь-яких сценаріїв. Невдовзі також проведуть навчальні збори резервістів тероборони.

Президент сказав, що, поки армія захищає нас, ми повинні працювати для української економіки та заробляти для фінансування ЗСУ.

Патріот – це той, хто б'ється з ворогом за свою землю, і той, хто вкладається в неї грошима та створює на ній робочі місця,
– зауважив політик.

Програма економічного патріотизму

Зеленський анонсував запуск програми економічного патріотизму, яка стане додатковим стимулом для локалізації українського виробництва та залучення грошей населення у бізнес.

Що передбачатиме програма:

  • підтримку окремих галузей;
  • зменшення податкового навантаження на бізнес,
  • обмеження перевірок,
  • зниження ПДВ на бензин та дизель, що зменшить ціни на заправках.

Зеленський наголосив, що Україні необхідно здобути економічну незалежність, особливо це стосується сфери енергетики.

Зеленський зустрінеться з "великим бізнесом"

Український лідер 23 лютого хоче зустрітись з представниками великого бізнесу в Україні. Мовиться про 50 підприємців.

Зеленський наголосив, що бізнесмени мають залишатися й працювати в Україні. Їхні підприємства розташовані саме на цій землі, яку захищають військові ЗСУ, відтак і бізнес зобов'язаний захищати економіку.

Політичне єднання

Президент розповів про свою зустріч з усіма лідерами парламентських фракцій і груп. Він наголосив на необхідності політичного єднання країни. Усім українським політикам час бути державними діячами та відкинути свої амбіції заради країни.

За словами Зеленського, сьогодні всі політики й партії одного кольору – синьо-жовтого.

"Не ридати, а здобувати"

Президент підсумував, що українці – мирна нація. Однак якщо ми сьогодні промовчимо, то завтра зникнемо. Зеленський попередив, що попереду чекає щоденна важка робота, але громадяни готові до цього.

"Впевненість в собі, впевненість в країні. Не ридати, а здобувати. Слава Україні!" – наголосив глава держави.

Дивіться відеозвернення Зеленського:

Що цьому передувало

  • Президент Росії Володимир Путін 21 лютого заявив про "визнання" бойовиків на Донбасі та доручив ввести туди свої війська.
  • Весь цивілізований світ засудив такий крок. Наголосили, що це кричуще порушення міжнародного права, суверенітету та територіальної цілісності України.
  • Зеленський одразу ж скликав засідання Ради національної безпеки та оборони.
  • Після цього президент виступив із відеозверненням, у якому засудив дії Росії, однак заспокоїв українців, закликаючи не панікувати.
  • 22 лютого світ почав давати відповідь Москві. США ввели санкції проти російських еліт. Також обмеження стосуються суверенного боргу Росії та двох банків.
  • Німеччина зупинила сертифікацію "Північного потоку-2".