Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Євген Магда, коментуючи створення альянсу для протидії тероризму в Малій і Центральній Азії.

За його словами, Москва робитиме вигляд, наче нічого не сталося. Але це не так.

Створення цього альянсу чотирьох держав – сингал про те, що в Пекіні розглядають не тільки загрозу світового тероризму, але й зважають на помітну зростаючу агресивність Російської Федерації. Китай намагається таким чином грати на її полі, зокрема, в Таджикистані. Адже в Таджикистані зберігається російська військова присутність,
– зазначив політолог.

При цьому, на переконання Євгена Магди, той факт, що Таджикистан погодився на військовий альянс із Китаєм, свідчить, що реакція Москви його обходить менше, ніж можливе незадоволення Пекіну.

Китай наразі в Центральній Азії діє більш активно. Контакти з Пакистаном, крім того, підсилюють Пекін у латентному протистоянні з Індією. Тому що дві держави з більш, ніж мільярдним населенням, відчувають себе тісно в Азії, – вважає політолог.

Експерт також зауважив, що створення такого альянсу – це попереджувальні заходи в боротьбі з "Ісламською державою". Звісно, в Афганістані, зокрема, антитерористичний альянс в першу чергу матиме справу з ісламістським рухом "Талібан". Однак загалом можна сказати, що ці 4 країни намагаються діяти на випередження, усвідомлюючи ту загрозу, яку несе "Ісламська держава".

Довідка. Пакистан, Афганістан і Таджикистан приєдналися до Китаю у військовому альянсі, який має на меті боротьбу з ісламістським екстремізмом. За повідомленням пакистанської армії, військові лідери чотирьох країн зібралися 4 серпня в північно-західній китайській області Синьцзян, щоб офіційно оголосити про координацію своїх зусиль.