Про це сайту "24" повідомив юрист компанії "Pavlenko Legal Group" Богдан Нищій.

Не виключено, що у разі прийняття відповідного рішення про тимчасове зупинення здійснення платежів, кредитори України не звернуться за захистом своїх прав до міжнародних або іноземних інституцій та, відповідно, зможуть отримати задоволення своїх вимог за рахунок майна суб’єктів зовнішніх запозичень, яке розташоване за кордоном,
— пояснює юрист.

Новий закон не надає та не може надавати жодних гарантій щодо захисту майна вказаних позичальників, яке розташоване на території інших держав. Наприклад, це може бути майно, що належить представництвам України при міжнародних організаціях, внески Національного банку України, експортні товари, що тимчасово перебувають за кордоном, або морські судна, літаки.

Читайте також: Кредитні схеми: скільки заборгувала Україна?

Юрист нагадав, що історії вже відомі випадки, коли суди зобов’язували суверенну державу — Аргентину — виплатити борги кредиторам (власникам цінних паперів), які відмовилися прийняти умови реструктуризації боргу. У цьому випадку справа розглядалася американськими судами, оскільки аргентинські цінні папери випускались по праву штату Нью-Йорк.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала урядовий законопроект, який дозволяє Кабінету Міністрів вводити мораторій на обслуговування окремих державних та місцевих зовнішніх позик.