Таку думку у коментарі сайту Телеканалу новин "24" висловила кандидат юридичних наук Ганна Маляр.

"Україна підписала Римський статут у 2000 році, а у 2001 було рішення Конституційного суду України, згідно з яким Римський статут не відповідає Конституції України. Тому спочатку потрібно внести зміни до розділу "Правосуддя" Конституції України, в який потрібно просто вписати одне речення: що Україна визнає Міжнародний кримінальний суд. Після внесення цієї зміни можна буде безболісно ратифікувати Римський статут", — нагадала юрист.

Зараз у ВР зареєстрований "Проект Закону про внесення змін до статті 124 Конституції України (щодо визнання положень Римського статуту)", з цим одним реченням, і "щойно він буде проголосований – одразу буде ратифікація".

Я передчуваю, що це буде дуже швидко, оскільки те, що відбулося у Маріуполі – це стаття 8 Римського статуту. Тобто ми вже можемо притягати до відповідальності за агресивні військові дії з боку Росії,
— наголосила вона.

Юрист також додала, що Римський статут – це, грубо кажучи, устав, за яким працює Міжнародний кримінальний суд.

"Під юрисдикцію цього суду дійсно підпадають злочини, пов’язані з військовою агресією. Тому збираємо факти і звертаємося до суду. Це не означає, що в Україні зупиниться війна. Це означає, що ми запускаємо механізм карної відповідальності і підтвердження того, що у нас дійсно йдуть агресивні військові дії, а не тероризм", — сказала Маляр.

Разом з тим, за її словами, розгляд справи у Міжнародному кримінальному суді – це багаторічна процедура. "Тобто це не означає, що сьогодні ми подали заяву, а завтра отримали рішення. Це займе кілька років. Але це дуже важлива і потрібна процедура. МКС буде об’єктивно розглядати ситуацію, і до відповідальності буде притягнута не лише Росія, а й всі ті, хто буде визнаний причетним до скоєння військових злочинів", — наголосила вона.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада на позачерговому засіданні планує ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Раніше повідомлялося, що Україна планує звернутися до Гаазького трибуналу через злочини проти людяності бойовиків та Росії на Донбасі.