Експерт Defence Express Іван Киричевський зазначив, що відбувається логічний та послідовний процес. Про це він розповів 24 Каналу.

До теми Україна отримає касетні боєприпаси: чому це важливо та як снаряди допоможуть контрнаступу ЗСУ

Вироблені під касетну боєголовку

Він звернув увагу на те, що як тільки було знято певний блок по наданні Україні касетних снарядів, одразу Франція погодилась передати нам далекобійні ракети SCALP-EG.

Особливість французьких ракет у тому, що вони виготовлені під касетну боєголовку для ураження, зокрема, аеродромів. Крім того, ATACMS у базовій версії вироблений під касетну боєголовку,
– наголосив Киричевський.

Також потрібно враховувати, що в американському арсеналі може бути така саме проблема, як і в російському. Та зброя, яка тривалий час пролежала на складах, потребує ремонту.

І тому розмови про те, що у США "ведуться перемовини" щодо надання ATACMS, можуть бути пов'язані з тим, що американці з'ясовують готовність цієї зброї до застосування.

Чому США "гальмують" надання Україні далекобійних ракет ATACMS: дивіться відео

Потрібні й США

Крім того, у 2023 році мала з'явитись ракета Precision Strike Missile (PrSM) до HIMARS замість ATACMS. І тому передбачалось, що ATACMS стануть не потрібні. Відповідно їхній стан на складах не відстежували.

Проте виявилось, що ракети PrSM будуть на озброєнні в армії США не раніше 2025 року. Тому можна припустити, що Білий дім не хоче залишати свою армію без оперативно-тактичних ракет таких, як ATACMS.

"Виникає занадто багато складних моментів, які в офіційній комунікації не можна пояснити. Тому доводиться використовувати політичну риторику, і через це виникає дуже багато моментів непорозуміння, що насправді відбувається у США", – пояснив Іван Киричеський.

ATACMS

Army Tactical Missile System – американська тактична балістична ракета класу "земля – земля". Вони використовуються ракетними системами HIMARS. Дальність стрільби ATACMS в залежності від модифікації від 140 до 300 кілометрів.

Що відомо про надання Україні ракет ATACMS

  • В Білому домі наразі триває ухвалення рішення щодо постачання Києву далекобійних ракет ATACMS. За повідомлення видання The New York Times, в адміністрації Джозефа Байдена "тривають дебати" з цього питання.
  • Раніше, інше американське видання Wall Street Journal розповіло, що нібито влада США була близька до узгодження цього питання. На це буцімто вплинули події, що відбулися в Росії, а саме заколот, який намагався вчинити Євгеній Пригожин.
  • Водночас голова об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі наголосив, що рішення стосовно надання Україні зокрема ATACMS, ухвалює особисто президент США Джозеф Байден. Також він додав, що Білий дім постійно контактує з українською владою щодо потрібного ЗСУ озброєння та коректує свої рішення.