Про це 24 каналу розповів дипломат, експерт "Майдану закордонних справ" Олександр Хара.
Читайте також: Трамп про катастрофу МАУ в Ірані: Трапилось щось дуже жахливе, хтось міг помилитися
Авіакатастрофа літака компанії МАУ відбулася на тлі відвертого конфлікту США та Ірану. Будь-які заяви, передусім Трампа, треба розглядати з точки зору додаткового тиску на Тегеран. Якби Зеленський одразу став на бік США, Канади і Великобританії, це ускладнило б роботу наших спеціалістів в Ірані,
– вважає Олександр Хара.
Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані: головне
- Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS 752 Тегеран – Київ розбився зранку 8 січня незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані.
- Загинули усі 167 пасажирів Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані. Більшість із пасажирів – громадяни Ірану і Канади. 25 жертв авіакатастрофи – діти до 16 років. Члени екіпажу – українці.
При цьому, зауважує фахівець, поки зарано щось говорити. Іран може намагатися щось приховати. Утім проблема використання розвідданих у тому, що спецслужби охороняють інструменти і методи отримання інформації. Американці поділилися інформацією з союзниками по НАТО – Канадою і Великобританією. Україні, тим більше Ірану, США можуть їх не надати. Але присутність наших фахівців у комісії із розслідування причин авіакатастрофи допоможе побачити повну картину.
Попри войовничу риторику США – їм та Ірану не потрібна війна. Це знищить крихкий баланс у регіоні. Іранці не мають відповідних військових потужностей. ВПС Ірану ще з радянських часів. Хоча шкоду американським базам в Іраку нанести можуть. Або по Ізраїлю. Головне побоювання – блокування Ормузької протоки, якою експортується 80% світової нафти. Буде енергетичний шок для світу,
– підкреслив Олександр Хара.
Причини авіакатастрофи:
- Голова іранської організації цивільної авіації повідомив, що пілот літака МАУ, що зазнав авіакатастрофи поблизу Тегерана, від початку польоту не мав зв'язку з вежею та диспетчером.
- Іран опублікував попередній звіт про причини авіакатастрофи. Відповідно до нього трагедія сталася через технічні проблеми літака.
- Президент МАУ Євгеній Дихне повідомив, що літак був справним. Останнє технічне обслуговування літак пройшов 6 січня 2020 року.
- У РНБО заявили про 7 версій авіакатастрофи в Ірані причин авіакатастрофи, три з яких є закритими. Остаточну версію озвучать після проведення всіх необхідних досліджень. Серед відомих версій – можливе ураження російською ракетою.
- У Пентагоні США вважають, що український літак МАУ в Ірані був випадково збитий іранською зенітною ракетою. Таку ж версію назвав і прем'єр Канади Джастін Трюдо та прем'єр Великобританії Борис Джонсон.
Основні причини авіакатастрофи з літаком МАУ в Ірані / інфографіка 24 каналу