Як на свій солідний вік годинник почувається дуже добре - жартують його доглядачі. В чому ж секрет довголіття та популярності візитної картки Британської столиці?
Годинникову башту побудували у 1859 році, після того, як згорів старий будинок Вестмінстерського абатства. Було прийнято рішення прикрасити башту годинником. Розміри Біг Бена, як на той час, були просто вражаючим - діаметр циферблату 7 метрів, висота самої вежі - більше 96 метрів, вага великого дзвону годинника – 13,5 тонн!
Перед механіками, які конструювали годинник, поставили надважке завдання - Біг Бен повинен бути надзвичайно точним, не запізнюватись чи не поспішати на більше, ніж на одну секунду в день.
”Вони хотіли, щоб годинник був дійсно вражаючим. Все повинне було бути величезним - башта, дзвін, циферблат, розміри - все. Також це повинен був бути найточніший годинник у світі - тоді навіть найкращі зразки могли запізнюватися чи відставати на 2-3 хвили в день. А те, що погрішність Біг Бена була всього одна секунда - це було щось надзвичайне”, - каже механік Біг Бену Єн Вестворт.
Зараз 5-тонний механізм годинника перевіряють раз на два дні. Точність його ходу гарантують звичайні пенні, які кладуть або знімають з гігантського маятника всередині годинника. Пенні повинні були випущені до грошової реформи 1971 року - саме такі монети мають ту ідеальні вагу, яка може правильно скоригувати хід годинника.
”До нас приходять багато людей, які приносять такі пенні. Це так приємно усвідомлювати, що саме твоя монетка впливає на хід найвідомішого годинника у світі”, - каже механік Біг Бену Єн Вестворт.
Хоча Біг Бен вважається одним з найточніших годинників, кілька разів він зупинявся. У 1976 році поламався механізм, який відповідав за бій годинника. В результаті падіння 4-тонної ваги годинник закрили на ремонт на місяць. Також Біг Бен зупинявся від рясного снігопаду у 1962 році та від аномальної спеки влітку 2005. Проте лондонці пробачили своєму годиннику ці поломки - солідний вік, як не як, бере своє. Отже, якщо будете у Лондоні, обов’язково завітайте до вестмінстерського абатства та погляньте на чудове технічне досягнення ХІХ століття.