Про роботу ОБСЄ в Маріуполі

За її словами, в секторі "М" і бійці і мирні жителі неодноразово помічали, що існує певна залежність між діями бойовиків і спостерігачів ОБСЄ. Тобто, коли спостерігачі є, то терористи не стріляють, їхньої техніки не видно, але тільки ОБСЄ від’їжджають, то обстріли відновлюються.

"Обурює, ще й те, що в складі цієї місії на території України працюють представники країни агресора. Звичайно в них є конфлікт інтересів і вони не можуть бути об’єктивними", — наголосила Заровна.

Журналістка додає, ще одна проблема полягає в тому, що не відома точна кількість російських представників ОБСЄ, що працюють на Сході, вони можуть бути як спостерігачами, так і їхніми спостерігачами.

Про росіян у складі ОБСЄ

"За даними американського генерала Кларка, який недавно був в Україні, більше половини спостерігачів місії ОБСЄ на Сході – є громадяни Росії", — розповіла журналіст.

Ми провели розслідування, де з’ясували, що навіть іноземці, які працюють в складі місії ОБСЄ, задіяні в корупційних скандалах або є симпатиками Путіна,
— сказала Заровна.

Україна досі не визнає Росію агресором

Проблема, каже журналістка, полягає ще й в тому, що Україна не знайшла в собі сміливості припинити з Росією дипломатичні стосунки чи визнати РФ агресором та хоча б частково ввести військовий стан.