Що відбувається
Правоохоронці у США вважають, що платформа, хоч і намагається всіма силами боротися з присутністю дитячої порнографії та іншим насиллям над дітьми, все ж може приховувати справжню кількість таких матеріалів на своїх сторінках. Те, як працює цей сервіс, заважає поліції отримати більш точну картину ситуації.
Дивіться також Три причини, чому вам варто зробити свою Instagram-сторінку приватною прямо зараз
Надзвичайно складно отримати контент, який розміщений за платними стінами OnlyFans,
– каже директор компанії Magnet Forensics Трей Амік, який займається судовою експертизою.
З ним погоджується Метт Річардсон, який займається розслідуванням випадків експлуатації дітей в рамках Ініціативи з розвідки у сфері боротьби з торгівлею людьми. Він каже, що "дійсно важко дізнатися, що саме і скільки саме там знаходиться".
Дуже приблизна статистика свідчить, що з 30 виявлених випадків, коли матеріали містили сексуальне насильство над дітьми, більше половини закінчилися арештами, а три – кримінальними вироками.
За словами представника OnlyFans, Національний центр допомоги зниклим та експлуатованим дітям (NCMEC), некомерційна організація, заснована Конгресом у 1984 році, має "повний доступ". Компанія також свідомо надає поліції більшість даних, включно з контентом та особистими повідомленнями.
Однак це стосується лише тих акаунтів, щодо яких ведеться активне розслідування. Будь-які інші акаунти, які не були позначені, залишаться закритими.
Це нерозв'язна проблема, вважають експерти. З одного боку, дуже важливо захистити дітей від експлуатації. З іншого боку, надання правоохоронним органам повної свободи дій на сайті, де користувачі платять за відвертий контент, ставить під сумнів конфіденційність. Чи будуть поліціянти використовувати цей доступ у суто професійних цілях, залишається тільки здогадуватися.
OnlyFans пишається роботою, яку ми робимо, щоб агресивно виявляти, повідомляти і підтримувати розслідування і переслідування будь-кого, хто намагається зловживати нашою платформою таким чином,
– заявив представник компанії.
Він додає, що на відміну від багатьох інших платформ, "відсутність наскрізного шифрування на OnlyFans означає, що повідомлення можуть бути використані правоохоронними органами та прокуратурою".