Ба більше, це був лише початок. Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
Варте уваги Крим, Буданов та український Бєлгород: чого Путін не побачив на "мапі без України"
Завдання виконано "на відмінно"
Згідно з планом, завдання Генштабу ЗСУ – розтягнути російські війська на ще декілька сотень кілометрів. Так, декілька десятків тисяч російських військових мають бути перекинуті у три області – Брянську, Курську та Бєлгородську. Цей процес є неминучим, тому що росіянам доведеться закривати ці ділянки.
Як підкресли військовий експерт, російські визвольні корпуси виконують своє завдання, але в контексті нашого спільного завдання.
У них завдання в інформаційному плані себе показати, в політичному – про себе заявити. І виконати розвідку боєм для прийняття рішень щодо виконання подальших дій щодо звільнення російської території,
– пояснив полковник запасу ЗСУ.
Загальна концепція зрозуміла. У парадигмі нашого наступу російські частини виконують завдання звільнення Росії.
"Виконання завдання однозначно позитивне. І в інформаційному, і у політичному, і у військовому плані розвідка боєм вдалася. Вона виконана "на відмінно", і вона триває далі. Йде підготовка до розширення географії такого роду дій", – констатував військовий експерт.
Російські добровольці можуть дійти до Москви
Водночас російські пропагандисти наголошують, що не слід реагувати на спроби відвернути їхню увагу. Росіяни вважають, що забирати війська з України – не найкраща ідея.
"Дуже правильна реакція і розуміння процесів. Справді у нас таке завдання є. А у РДК, можливо, є своє завдання – звільнити столицю", – зауважив льотчик-інструктор.
Відомо, що до Москви потрібно пройти лише до 500 кілометрів. А з північно-східного кордону України – взагалі 450 кілометрів.
Якщо російська окупаційна армія буде у повному складі стояти на Півдні України, а в цей час російська визвольна армія буде заходити у Москву, можливо, це і є наше головне завдання. Саме так знищити центри прийняття рішень,
– припустив Світан.
Річ у тім, що є головний напрям, є декілька другорядних, які у будь-який момент можуть стати основними. Тому як тільки почнеться подальше просування російських визвольних військ у бік столиці, тоді будемо бачити, якою мірою росіяни будуть утримувати російську армію, скільки вони будуть стояти.
"Втратять Москву, а навіщо тоді армія? Що тоді охороняти? Тому російські блогери правильно усе це розганяють, вони працюють на українську інформаційно-психологічну операцію. Молодці. Платити, щоправда, не будемо, але продовжуйте", – резюмував Роман Світан.
Ситуація на Бєлгородщині: що відомо
- Бійці легіону "Свобода Росії" спільно з Російським добровольчим корпусом 22 травня розпочали "звільнення" регіонів Росії від режиму Путіна. Їм вдалося зайти у три села.
- Окупанти визнали, що добровольці контролюють частину Бєлгородської області. За словами російського губернатора В'ячеслава Гладкова, оголошено режим "контртерористичної операції".
- Традиційно, росіяни звинувачують в операції Україну. Прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив про спробу прориву нібито "українських диверсантів" у Бєлгородську область.
- Речник ГУР МО Андрій Юсов наголосив, що російські добровольці проводять операцію, аби створити "смугу безпеки". Це потрібно для того, щоб захистити цивільних українців від обстрілів з боку Росії.
- Згодом російські пропагандисти заявили, що Бєлгородська область має стати "буферною зоною". Мовляв, таким чином вони хочуть захистити російське населення від атак на кордоні.