Ба більше, це був лише початок. Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

Варте уваги Крим, Буданов та український Бєлгород: чого Путін не побачив на "мапі без України"

Завдання виконано "на відмінно"

Згідно з планом, завдання Генштабу ЗСУ – розтягнути російські війська на ще декілька сотень кілометрів. Так, декілька десятків тисяч російських військових мають бути перекинуті у три області – Брянську, Курську та Бєлгородську. Цей процес є неминучим, тому що росіянам доведеться закривати ці ділянки.

Як підкресли військовий експерт, російські визвольні корпуси виконують своє завдання, але в контексті нашого спільного завдання.

У них завдання в інформаційному плані себе показати, в політичному – про себе заявити. І виконати розвідку боєм для прийняття рішень щодо виконання подальших дій щодо звільнення російської території,
– пояснив полковник запасу ЗСУ.

Загальна концепція зрозуміла. У парадигмі нашого наступу російські частини виконують завдання звільнення Росії.

"Виконання завдання однозначно позитивне. І в інформаційному, і у політичному, і у військовому плані розвідка боєм вдалася. Вона виконана "на відмінно", і вона триває далі. Йде підготовка до розширення географії такого роду дій", – констатував військовий експерт.

Російські добровольці можуть дійти до Москви

Водночас російські пропагандисти наголошують, що не слід реагувати на спроби відвернути їхню увагу. Росіяни вважають, що забирати війська з України – не найкраща ідея.

"Дуже правильна реакція і розуміння процесів. Справді у нас таке завдання є. А у РДК, можливо, є своє завдання – звільнити столицю", – зауважив льотчик-інструктор.

Відомо, що до Москви потрібно пройти лише до 500 кілометрів. А з північно-східного кордону України – взагалі 450 кілометрів.

Якщо російська окупаційна армія буде у повному складі стояти на Півдні України, а в цей час російська визвольна армія буде заходити у Москву, можливо, це і є наше головне завдання. Саме так знищити центри прийняття рішень,
– припустив Світан.

Річ у тім, що є головний напрям, є декілька другорядних, які у будь-який момент можуть стати основними. Тому як тільки почнеться подальше просування російських визвольних військ у бік столиці, тоді будемо бачити, якою мірою росіяни будуть утримувати російську армію, скільки вони будуть стояти.

"Втратять Москву, а навіщо тоді армія? Що тоді охороняти? Тому російські блогери правильно усе це розганяють, вони працюють на українську інформаційно-психологічну операцію. Молодці. Платити, щоправда, не будемо, але продовжуйте", – резюмував Роман Світан.

Ситуація на Бєлгородщині: що відомо

  • Бійці легіону "Свобода Росії" спільно з Російським добровольчим корпусом 22 травня розпочали "звільнення" регіонів Росії від режиму Путіна. Їм вдалося зайти у три села.
  • Окупанти визнали, що добровольці контролюють частину Бєлгородської області. За словами російського губернатора В'ячеслава Гладкова, оголошено режим "контртерористичної операції".
  • Традиційно, росіяни звинувачують в операції Україну. Прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив про спробу прориву нібито "українських диверсантів" у Бєлгородську область.
  • Речник ГУР МО Андрій Юсов наголосив, що російські добровольці проводять операцію, аби створити "смугу безпеки". Це потрібно для того, щоб захистити цивільних українців від обстрілів з боку Росії.
  • Згодом російські пропагандисти заявили, що Бєлгородська область має стати "буферною зоною". Мовляв, таким чином вони хочуть захистити російське населення від атак на кордоні.