Ранок 8 січня 2020 року став чорною сторінкою в історії України та всього світу, наголосив Володимир Зеленський.
Важливо! Український літак розбився в Ірані, загинуло 176 людей: останні новини, фото, відео
Мої щирі співчуття родичам і близьким одинадцяти загиблих громадян України. Їх родинам держава надасть усю необхідну допомогу. 9 січня оголошено днем національної жалоби,
– зазначив український лідер.
Він окремо назвав імена усіх українців, які загинули в авіакатастрофі:
- Володимир Гапоненко;
- Олексій Наумкін;
- Сергій Хоменко;
- Катерина Статнік;
- Ігор Матьков;
- Марія Микитюк;
- Денис Лихно;
- Валерія Овчарук;
- Юлія Сологуб;
- Олена Малахова;
- Ольга Кобюк.
Президент також висловив співчуття і родинам інших загиблих, які були громадянами Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Великої Британії та Німеччини.
"Безперечно пріоритетом для України є встановлення причин авіакатастрофи. Ми обов'язково дізнаємося правду. Для цього буде проведено детальне і незалежне розслідування відповідно до норм міжнародного права", – запевнив Володимир Зеленський.
Звернення Володимира Зеленського: дивіться відео
Він зазначив, що розслідування проводитиме Організація цивільної авіації Ірану, але до ісламської держави вже прибули 45 українських фахівців.
Невдовзі вони вирушать до місця катастрофи. Ми очікуємо, що усі вони будуть включені до роботи комісії. Зокрема, до розшифровки "чорних скриньок",
– розповів глава держави.
Він також зазначив, що до Ірану окремо прибули представники низки українських відомств:
- СБУ;
- РНБО;
- ДСНС;
- Міністерства оборони;
- Міністерства внутрішніх справ;
- МЗС.
"Це найкращі фахівці нашої країни, які мають великий досвід у проведені експертиз. Вони ж і здійснять ідентифікацію та репатріацію загиблих українців", – підкреслив Зеленський.
До слова: Через авіакатастрофу в Ірані Зеленський провів нічну нараду: результати
Президент також зазначив, що проведе телефонну розмову з президентом Ірану щодо посилення співпраці задля встановлення істини. Він закликав міжнародну спільноту, а зокрема Канаду, долучитися до розслідування авіакатастрофи.
За його словами, в Україні буде проведено позапланові повні перевірки стану безпеки перевезень компанії МАУ та інших вітчизняних авіакомпаній.
Українським громадянам рекомендовано утриматися від польотів у цьому регіоні, а до з'ясування усіх обставин нашим авіакомпаніям заборонені польоти до Ірану та Іраку,
– заявив президент.
Хто загинув в авіакатастрофі літака МАУ в Ірані / інфографіка 24 каналу
Окремо він наголосив, що і до, і після вильоту українського літака з аеропорту Тегерану спокійно літали повітряні судна інших держав, зокрема і європейських – польоти припинили тільки Сполучені Штати Америки.
"І наостанок: зараз наш інформаційний простір сповнений численними теоріями та домислами. Зрозуміло, що усі ми хочемо якнайшвидше дізнатися правду. Але у таких справах швидкість може заважати істині. Потрібно дочекатися бодай попереднього звіту комісії з розслідування", – підкреслив Володимир Зеленський.
Цікаво: У день авіакатастрофи в Ірані горів ще один Boeing 737: відео з Ізраїлю
Він закликав усіх утриматися від маніпуляцій, спекуляцій, теорій змови, поспішних категоричних оцінок і неперевірених версій.
Це не тема для хайпу, "лайків" у соцмережах, сенсацій те конспірологічних теорій. Нам потрібні терпіння, витримка та мудрість. А ще ця історія повинна навчити усіх нас – і кожного громадянина України, і кожного світового лідера – цінувати людські життя і робити це до того, як вони так стрімко і болюче обриваються,
– резюмував глава держави.
Крім того, президент побував в аеропорту "Бориспіль", де вшанував жертв трагедії. Там він поклав квіти до світлин загиблих в авіакатастрофі в Ірані.
Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані: коротко
Український літак Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розбився 8 січня незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані. Літак здійснював рейс PS 752 Тегеран – Київ. Адміністрація аеропорту підтвердила факт катастрофи.
Серед пасажирів літака здебільшого були громадяни Ірану та Канади, які використовували маршрут як транзитний до Канади. У Києві вони мали пересісти на рейс до Торонто. Загинули також 11 громадян України.
До слова: Канада також долучиться до розслідування авіакатастрофи в Ірані
Глава Тегеранського центру невідкладної допомоги заявив, що тіла загиблих буде важко опізнати через високий ступінь пошкоджень. Рятувальники збирали тіла людей на території близько двох гектарів, щоб передати їх судмедекспертам.
Іранські служби порятунку знайшли обидві чорні скриньки літака, лише одна з них у доброму стані. Однак, глава організації цивільної авіації Тегерана заявив, що вони не передадуть їх компанії Boeing, що може ускладнити розслідування.
Офіційний представник аеропорту Імама Хомейні назвав попередньою причиною авіакатастрофи в Ірані займання двигуна. Українське посольство в Ірані на офіційному сайті спершу опублікувало заяву, що версія теракту чи ракетної атаки як причини катастрофи літака авіакомпанії МАУ виключається. Однак потім інформація про це зникла.