Цього серпня парубок підробляв охоронцем в селищі Лазурному. Після нічної зміни вирішив відпочити та поспати на батуті, який був причеплений за кількасот метрів від берега. Та прокинувся вже у відкритому морі.

Читайте також: Балуха відпустили під домашній арешт в окупованому Криму

"Коли на батуті вода висихала, то залишалася морська сіль. Я її їв. Споласкував морською водою рот та й все. На третю добу батут почав здуватися. І там я вже побачив російських прикордонників, які мене й врятували", – згадує Михайло, як дрейфував три дні без їжі та прісної води.

Хлопця віднесло більш ніж на 50 кілометрів. Так він опинився в анексованому Криму. Його врятували російські прикордонники. З опіками та тепловим ударом його повезли в українське консульство в Ростові-на-Дону. І лише звідти в Україну.

Їхати з півострова прямо додому в Херсон не дозволили українські прикордонники, бо за українськими законами перетнути кордон між країнами можна лише там, де він офіційний, а не тимчасовий адміністративний.

Для того, щоб передати громадянина, який перетнув кордон, потрібно, щоб відбулася прикордонно-представницька зустріч. Такі зустрічі відбуваються на лінії державного кордону. Адмінмежа між окупованим Кримом та материковою Україною не є лінією державного кордону,
– прокоментував спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

За правилами Держприкордонслужби, Михайло порушив порядок в'їзду на окупований півострів і незаконно залишив територіальні води України, нехай навіть і випадково.

На рідну Херсонщину мати везла парубка три дні. Дорогою в Михайла стався психічний розлад. Він не впізнавав маму, не орієнтувався в просторі. Родичі поклали хлопця до психлікарні, утім за кілька днів забрали додому і два місяці лікували пігулками.

Зрештою, суд відхилив клопотання щодо притягнення до адміністративної відповідальності Михайла Дорошенка.

Повний випуск програми "Крим Реалії" дивіться сьогодні на 24 Каналі о 17:30. Не пропустіть!