Про це у своєму відеоблозі "Хроніки неоголошеної війни" розповів засновник фонду "Повернись живим" Віталій Дейнега.

Цікаво! Вирішив працювати на Росію – чекай сумний фінал в Росії ж: підсумки обміну полоненими

За його словами, представники влади називають цей обмін – "35 на 35", хоча насправді – це обмін у зовсім іншій пропорції.

Коректніше буде говорити про обмін у форматі 11 на 35. Ну тобто, практично, 1 до 3,
– сказав Дейнега.

"Чому? Та тому, що 25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, суд зобов'язав Росію звільнити захоплених моряків (24 українських моряка – 24 канал) і судна. РФ до 25 червня повинна була проінформувати суд про виконання наказу. Росія відмовилась. Повідомлялось, що можливим може бути застосування санкцій щодо російського майна після 6 вересня", – пояснив автор блогу.

Він додав, що затриманих моряків Росія мала б відпустити, щоб уникнути арешту своїх судів. Тим більше, що в березні були введені санкції ЄС, США, Австралії і Канади в зв'язку з російською агресією у Керченській протоці.

Читайте також: Звільнені з полону моряки повернулися в Одесу: зворушливі фото, відео

"До речі, у подібній ситуації у 2013 році за позовом Нідерландів розглядалася справа Arctic Sunrise, тоді Росія теж відмовилася визнавати юрисдикцію трибуналу і звільняти захоплених екологів. Однак через деякий час все-таки звільнила. Тобто так чи інакше Росія змушена була виконати припис", – нагадав Дейнега.

Відео повного відеоблогу Віталія Дейнеги "Хроніки неоголошеної війни" за 16 вересня 2019

обмін полоненими
В Україну повернулися 24 військовополонені моряки / інфографіка 24 каналу

обімн полоненими
Повернені політв'язні / інфографіка 24 каналу