На Донбасі 52-річний херсонець Володимир Бучма відвоював більше року. За цей час пройшов найгарячіші точки – Дебальцеве, Зайцево, Ясинувату. Це позначилось і на його здоров'ї. Медики наполегливо рекомендують чоловікові їхати у санаторій. Є і державна програма для учасників АТО. Однак, скористатися нею Володимир поки не може.
У центрі допомоги учасникам АТО при Херсонській ОДА кажуть – ця проблема масова. Усе через неправильний розподіл коштів.
Ці кошти ми можемо використати тільки не раніше листопада або грудня місяця. Тобто, вони в казначействі і ми не можемо їх використовувати. Тому що є такий, кажуть, певний графік використання цих путівок,
– розповіла керівник Центру допомоги учасникам АТО при Херсонській ОДА Наталя Возаловська.
Читайте також: Скільки військових покінчили з життям після повернення з АТО: шокуюча цифра
Втім, в обласному Департаменті соцполітики все заперечують. Кажуть, – жодних проблем з оздоровленням АТОвців у регіоні немає.
"Сьогодні вже отримують послуги п’ять осіб, які виявили бажанням. Ну, за попереднім опитуванням, хтось виявив бажання в вересні поїхати, в жовтні, в серпні, липні, тут уже все залежить тільки від бажання самого учасника", – запевнила заступник директора Департаменту соцзахисту Херсонської ОДА Олена Князева.
На питання про можливий графік використання путівок Олена Князева запевнила, що його немає.
Зате підлеглі цього ж самого управління з районів, не на камеру кажуть протилежне.
Читайте також: Новий статус Донбасу: про що йдеться
А цю інформацію у своєму facebook виклав Голова громадської ради при Мінсоцполітики Олексій Ліпіріді.
"Міністерство та Держслужба через казначейство вже перерахували кошти на санаторно-курортне лікування до наших обласних адміністрацій. Перераховано за перші 6 місяців відповідно половину річної суми – майже 11 з 22 мільйонів гривень. Гроші давно в областях", – заявив Олексій Ліпіріді.
Слід зазначити, що оздоровлення у санаторіях на Херсонщині потребують 230 учасників та ветеранів АТО. І усі вони зараз у підвішеному стані.