Раніше 24 канал повідомляв, що Об'єднавчий собор, на якому мають оголосити про створення єдиної Української православної церкви та обрати її предстоятеля, може відбутися 21 листопада, у день архістратига Михаїла. Згодом колишній речник УПЦ МП, а нині керівник проекту відкритого православного університету Святої Софії протоієрей Георгій Коваленко сповістив, що захід усе ж відбудеться 22 листопада.
Читайте також: Що буде з УПЦ МП після отримання Україною Томосу: з'явився невтішний для філії РПЦ прогноз
Проте у Київському патріархаті усю цю інформацію спростували. Як на своїй сторінці у Facebook наголосив речник Української православної церкви Київського патріархату, архиєпископ Євстратій ( в миру – Зоря), дати Об’єднавчого собору ще немає та її мають оголосити офіційно.
Дату Собору буде оголошено офіційно. Доки її офіційно не оголошено – по суті дати немає. Так само, як проект Томосу було давно підготовлено, але документом він стане лише після офіційного ухвалення та поширення,
– наголосив священнослужитель.
За його словами, різні джерела, особливо "засоби московської дезінформації в Україні", наполегливо поширюють чутки про дату Собору лише з однією метою: якщо з якихось причин саме у поширену ними дату Собор не відбудеться, бо процес підготовки ще триватиме, вони планують створити цунамі "зради".
"Цю технологію з десяток разів вже було використано дотепер. Пам‘ятаєте? – "Синод перенесено", "представники Константинополя відмовилися їхати в Україну", "Томосу не буде", "українське питання відклали". Тож не треба сіяти безпідставні очікування, щоби потім так само безпідставно не ширилася "зрада", – зауважив Євстратій Зоря.
Також речник УПЦ КП підкреслив, оголошення дати Собору означатиме, що підготовчий процес завершено, однак зараз підготовка ще триває.
"Хоч і не просто триває, але з позитивною динамікою, з тверезим баченням з боку ключових осіб і з їхнім об‘єктивним бажанням якомога швидко досягти успішного завершення – Томосу про автокефалію. Тому, замість ширення чуток, краще помоліться Богу за успіх доброї справи. І за напоумлення тих, хто зараз їй перешкоджає", – підсумував він.
Нагадаємо, раніше очільник УПЦ КП Філарет зазначав, що Об'єднавчий собор може пройти у Софійському соборі в Києві.
Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні? 9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео