Відповідний закон щодо держпідтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу Президент України Володимир Зеленський підписав у липні 2020 року. Про це повідомили на сайті міністерства культури інформаційної політики.
Читайте також Олексій Гуськов потрапив до "чорного списку" Мінкульту: що російський актор говорив про Україну
Хто отримав підтримку
У межах механізмів, передбачених цим законом, державну підтримку отримали сотні організацій, які зазнали збитків в умовах коронакризи, зі сфери:
- культури;
- креативних індустрій;
- туризму.
Зокрема, УКФ надав гранти 858 інституціям на суму понад 520 мільйонів гривень, а УІК уклав 94 договори інституційної підтримки на загальну суму 81,42 мільйона гривень,
– зазначили у пресслужбі Офісу Президента України.
Перші програми інституційної підтримки
Такі програми інституційної підтримки в Україні впровадили вперше. Законодавчу базу розробляло Міністерство культури та інформаційної політики спільно з комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради. Реалізовувалася підтримка через УКФ та УІК.
"Чудова новина на кінець року. Механізм реалізовувався вперше, а від того непросто та із затримками, але разом ми випрацювали алгоритм грантів інституційної підтримки, який ще до того ніколи не працював у нашій країні", – відзначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
В ОП наголосили, що в такий спосіб у 2020 році вдалося не лише надати реальну безповоротну фінансову допомогу представникам культури, туризму та креативних індустрій під час кризи, а й напрацювати механізм надання інституційної підтримки. Він може ефективно використовуватися надалі.