Маска діагностує головні симптоми COVID-19

Розробники переконані, що таким чином маска може виявити ознаки коронавірусної хвороби. Далі інформація передається користувачу через блютус на додаток у телефоні.

Читайте також Штучний інтелект передбачив, чи пацієнту з COVID-19 знадобиться реанімація

Наша команда не могла сидіти, склавши руки і дивитися, як люди помирають. Основна задача YOVi team полягає в тому, щоб розвинути цю галузь в нашій державі. Дуже добре, що ми в цій справі не самі і існують такі проєкти, як STEM is FEM, які допомагають молоді, і зокрема дівчатам, почуватися впевненіше в науковому світі та сфері робототехніки,
– зазначила учасниця команди розробників Марія Калініченко.

Зі своїм винаходом школярі планують взяти участь у всесвітніх змаганнях з робототехніки – FIRST Robotics Competition, які відбудуться у США. Проте, команді не вистачає коштів на виготовлення прототипу, що є обов'язковою умовою участі у конкурсі. Наразі команда шукає спонсорів, які бажають допомогти українській команді представити нашу країну на всесвітньому чемпіонаті.

Потрібність маски

Розробка є дійсно цікавою, адже навантаження на медичні системи світу наразі значне, лабораторії часто перевантажені зразками аналізів людей, у яких підозрюють COVID-19, а чекати результатів тесту доводиться кілька днів. Є також експрес-тести, але вони не такі точні, як Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Наприклад, українські лабораторії за час пандемії провели 4 528 772 ПЛР-тестувань для виявлення коронавірусу SARS-CoV-2.

Головне про ситуацію з COVID-19 у світі

  • Інфікувалися SARS-CoV-2 (збудник коронавірусної хвороби) понад 62 мільйони людей.
  • Півтора мільйона пацієнтів, на жаль, померли від ускладнень під час перебігу хвороби.
  • Продовжують лікуватись від коронавірусної недуги у світі понад 21 мільйон людей.