Війна на Донбасі

Україна стала ініціатором встановлення режиму тиші на Донбасі з 1 квітня. Цей наказ – реалізація домовленостей, які вчора досягла у Мінську тристороння контактна група.

Та сам Президент України Петро Порошенко доволі скептично оцінює перспективи його тривалості. Одним словом – побачимо, як воно буде на ділі.

Це ще раз спростовує російські твердження щодо позиції української сторони, яка нібито не готова до миру. На жаль, у нас немає великого оптимізму, що та сторона буде дотримуватися досягнутих домовленостей,
– сказав президент.

А окрім цього – під вечір 30 березня бойовики значно наростили інтенсивність обстрілів по всій лінії розмежування. Внаслідок обстрілу позицій бійців ЗСУ біля Авдіївки загинули два військовослужбовці, постраждали 11 бійців.

Бойовики зміцнюють свої позиції. В районі Жованки Зайцівської селищної ради (Донеччина) снайпер "ДНР" обстріляв автомобіль мирних жителів.

Представники ОБСЄ зазначили, що з початку року внаслідок війни на Донбасі загинули 21 мирний житель.

Насильство відбувається за рахунок життів людей: з 1 січня ОБСЄ підтвердила 116 жертв серед цивільного населення: 21 – зі смертельними наслідками, 95 людей зазнали поранень,
– наголосив заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

Санкцій через Самойлову

Черговий скандал виник через рішення СБУ заборонити російській співачці Юлії Самойловій в'їзд в Україну, яке базується на абсолютно законних підставах.

Спочатку швейцарське видання Blick написало, що, мовляв, зі слів директора Європейської мовної спілки, Україну можуть виключити з учасників Євробачення через заборону Самойловій в'їжджати в Україну.

В ЄМС поспішили заперечити – інтерв'ю було, цитати правдиві, а от уривок про заборону – вигадка від початку і до кінця.

Ми напружено працюємо над тим, щоб усі 43 учасники Євробачення змогли виступити на конкурсі цього року,
– заявили у ЕВU.

Однак, в організації відзначили, що у випадку порушення правил конкурсу – можуть розглядати "певні заходи" щодо порушника.

Платити по-новому

Українців чекає нове "покращення". Відтепер громадяни платитимуть не лише за спожитий газ, але ще й абонплату за користування газом.

Ціну на власне "блакитне паливо" зменшать – з 6,879 гривні за кубометр до 6 гривень. Але абонплата з лихвою перекриє це зменшення. Причому у різних регіонах вона буде різною.