Засідання Синоду розпочалося о 10 годині в Будинку митрополита, що на території Софії Київської. Воно триватиме приблизно 3-4 години.

Читайте також: Розкол ПЦУ та "живий" Київський патріархат: що означають заяви Філарета

Загалом на Священному синоді буде обговорюватися загальний стан справ в нашій церкві і, можливо, буде дана оцінка тим діям, які до цього часу були звершені,
– розповідав Епіфаній в інтерв'ю "BBC".

На Синоді також обговорять конфліктну ситуацію з патріархом Філаретом. Останній заявив, що не збирається виконувати низку умов Томосу про автокефалію, наданого Вселенським патріархатом для Православної церкви України. Також Філарет переконує, що УПЦ Київського патріархату продовжує існувати, а в самій Православній церкві України допускає розкол.

Епіфаній наголошує, що Священний Синод намагатиметься робити все для того, щоб у церкві панувала єдність і мир.

На Синоді присутні 13 членів:

  1. Предстоятель ПЦУ Епіфаній;
  2. Патріарх Філарет;
  3. Митрополит Львівський Макарій;
  4. Митрополит Вінницький і Барський Симеон;
  5. Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій;
  6. Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан
  7. Архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій;
  8. Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір;
  9. Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон;
  10. Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій;
  11. Архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман;
  12. Архієпископ Вишгородський Агапіт
  13. Єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.


Засідання Священного Синоду ПЦУ

Окрім того, біля входу на територію заповідника "Софія Київська" зібралися близько сотні вірян на підтримку патріарха Філарета. Вони тримають в руках плакати: "Епіфаній, не руйнуй церкву", "Філарет – наш патріарх".

Водночас, колишній глава Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій, коментуючи скандальні заяви Філарета, заявив, що обраному предстоятелю Православної церкви України Епіфанію мають покорятися усі.

"Якщо є обраний Предстоятель, то він Предстоятель, а колишні предстоятелі повинні мати покору", – сказав Макарій.

У Києві збирається Синод Православної церкви Україн​и: відео

Що відомо про конфлікт у ПЦУ між Епіфанієм і Філаретом?Колишній голова УПЦ КП і нинішній почесний патріарх ПЦУ Філарет звинуватив главу церкви митрополита Епіфанія у відмові від домовленостей, досягнутих під час Об'єднавчого собору 15 грудня. За словами Філарета, сьогодні в Українській православній церкві відбувається "розділення, двовладдя, і це може призвести до сумних наслідків".

Патріарх додав, що на Соборі начебто досягли домовленості про те, що керуватиме новоствореною церквою в Україні він, а за кордоном її представлятиме митрополит Епіфаній. Проте цього не сталося. Далі Філарет зробив декілька гучних заяв. Наприклад, сказав, що Київський патріархат досі існує. І що Епіфаній поводить себе так, наче "він – предстоятель, а я – ніхто".

Також Філарет заявив, що якби Київський патріархат і Українська автокефальна православна церква знали зміст тексту Томосу, то не погодилися б на нього. Патріарх додав що не збираєтья виконувати три заборони Томосу:

- Переходу закордонних парафій колишньої УПЦ Київського патріархату до складу Вселенського патріархату.
- Відмови від заборони варити миро (миро тепер постачається з Константинополя, і це – символ підпорядкування).
- Відмови від вирішення конфліктних ситуацій внутрішнього характеру виключно за погодженням із Вселенським патріархатом.

Конфлікт між Філаретом та Епіфанієм: хроніка подій