Смерть Гельмута Коля

16 червня помер колишній федеральний канцлер Німеччини Гельмут Коль. Впродовж 16 років він керував Німеччиною і був однією з ключових фігур в процесі об'єднання ФРН та НДР.

Коль помер вранці у своєму будинку в місті Людвігсгафен-на-Рейні, що на сході Німеччини. Гельмуту Колю було 87 років.

Президент України Петро Порошенко висловив співчуття німецькому народові у зв'язку з непоправною втратою. За словами українського президента, світ втратив людину-епоху.

"Гельмут Коль – лідер, який зробив безцінний внесок у зміцнення європейської єдності та подолання шрамів Холодної війни", – підкреслив Порошенко.

Довідка: Гельмут Коль був обраний федеральним канцлером Німеччини 1 жовтня 1982 року під час першого в історії парламенту висловленого вотуму недовіри чинному федеральному канцлеру Гельмуту Шмідту.
У 1991 році після перемоги перемоги над прем'єр-міністром Саара Оскаром Лафонтеном Коль був втретє обраний федеральним канцлером і таким чином став першим канцлером об'єднаної Німеччини. І перебував на цій посаді до 1998 року. Він був однією з ключових фігур в процесі об'єднання ФРН і НДР, яке відбулося у 1990 році.

Втрати на фронті

На Донеччині, не приходячи до тями від вибухових поранень помер командир інженерно-саперної роти 72-ої окремої механізованої бригади Євген "Юджин" Сарнавський.

Травми боєць отримав ще 8 червня під час розмінування поблизу Новоселівки. Смерть до військового прийшла 15 червня близько 22:00. Інформація про його смерть з'явилися 16 червня.

Читайте також: Допоможіть герою: український військовий негайно потребує операції

"14 років офіцер займався розмінуванням, тисячі життів врятував, дуже багато допоміг цивільним поблизу Волновахи, в Гранітному, в Авдіївці та прилеглих прифронтових селах. У нього залишилися старенька мати і вагітна дружина", – йдеться у повідомленні.

Попрощатися з героєм можна буде 17 червня о 10:00 на Майдані Незалежності у Києві.

Внаслідок бойових дій 16 червня в зоні АТО загинув ще один українських військовий. Наразі більш детальної інформації про загиблого героя немає.

Зростання мінімалки

У Бюджетній резолюції на 2018 рік йдеться про те, щоб з 1 січня 2018 мінімальна зарплата в Україні була встановлена на рівні 3 723 гривні, з 2019 року – 4 173 гривні, а з 2020 року взагалі була підвищена до 4 425 гривень.

Документ також передбачає встановлення посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня 2018 року на рівні 1 762 гривні, з 2019 року – 1 921 гривні, а з 2020 року – 2 073 гривні.

Читайте також: Як зросте курс долара протягом трьох років: невтішний прогноз

Передбачається також, що, починаючи з наступного року, впродовж наступних трьох років прожитковий мінімум буде збільшуватися тричі на рік: з січня, липня та грудня.

За прогнозом Мінфіну, за наступні три роки прожитковий мінімум зросте з 1 700 до 2 139 гривень.

Колонізація Марсу

Глава відомої компанії SpaceX Ілон Маск заявив, при сучасних технологіях, квиток на Марс буде коштувати близько 10 мільярдів доларів. Проте він прагне знизити неймовірну ціну квитка до 200 тисяч доларів.

Читайте також: Хто полетить на Марс: що відомо про 12 добровольців, яких обрали в NASA

На його думку, основна причина зниження ціни може полягати у розробці нового, легкого і дешевого виду палива для космічних кораблів, які будуть курсувати між планетами. Паливо для ракет, яке буде потрібне для повернення на Землю, виготовлятимуть прямо на Марсі. На думку Маска, найкраще для цієї мети підійде метан.

Маск переконаний, що людство зможе побачити перші туристичні польоти на Марс в 2023 році. І перший корабель Dragon 2 відправиться на Марс через два роки.