Про це повідомив представник Міністерства закордонних справ Ірландії. Він підкреслив, що ця цифра актуальна станом на п'ятницю 17 червня. Невдовзі цю ж інформацію підтвердив і прем'єр-міністр Майкл Мартін.

Читайте також Сьомий пакет санкцій ЄС проти Росії може включати заборону на золото

Сума зросла майже удвічі у порівнянні з квітнем

Зауважимо, що на початку квітня мовилось про заморожені активи на 839 мільйонів євро. Відповідна сума фігурувала у документі ЄС, в якому описується російське майно, яке підпало під міжнародні санкції.

Цікаво, що серед заарештованих активів в Ірландії домінують зовсім не яхти олігархів, елітна нерухомість або літаки. Левова частка припадає на фонди та транспортні засоби спеціального призначення у Дублінському центрі міжнародних послуг.

У Канаді планують конфісковувати підсанкційні активи

Про це свідчить підготовка відповідного законопроєкту. Згідно з ним, у Канаді матимуть право накладати арешт на російське майно та тих, хто має безпосередні зв'язки з країною-агресоркою. Розповіла про цю ініціативу заступниця прем'єр-міністра, міністерка фінансів Христя Фріланд. Вона зауважила, що відповідний закон парламент країни ухвалить невдовзі.

Ідею Фріланд обговорювала з міністеркою фінансів США Джанет Єллен. До процесу також долучились міжнародні партнери. Міністерка фінансів Канади переконана, що зараз слід займатись розширенням юридичних повноважень. Це важливий крок, адже скоро Україна потребуватиме коштів на відбудову своєї держави.

Таким чином у Канаді та США продемонстрували, що не очікуватимуть на репарації з боку Росії. Мовляв, кошти від країни-агресорки на користь України можна стягувати негайно ж. Головне – довести до логічного завершення законодавчу базу, яка це дозволятиме зробити.

Тим часом президент Польщі Анджей Дуда закликав закрутити гайки Росії. Він наполягає на посиленні санкцій. Це, на його думку, дозволить зробити все для того, щоб Путін сам прохав про можливість сісти за стіл переговорів.

Санкції проти Росії не можна послаблювати

Анджей Дуда переконаний, що санкції проти Росії повинні зберігатись. І це має відбуватись доти, поки Україна, на яку напала країна-агресорка, не скаже, що їх можна зняти.

Наразі ж санкційний тиск повинен лише зростати. Це дозволить зробити ситуацію у Росії настільки нестерпною, що її диктатор сам почне висловлювати бажання розпочати переговорний процес.

Варте уваги – Мельник розповів, як у Литві реагують на погрози з боку Росії: дивіться відео