Про це на своєму ютуб-каналі розповів військовий експерт Олег Жданов, повідомляє 24 Канал. Влітку 2022 року під виглядом зброї для полювання Китай передавав Росії гвинтівки.

Дивіться також США підтвердили, що Росія використовує китайські боєприпаси в Україні, – Kyodo

Стало відомо, що Китай постачав Росії зброю в обхід санкцій через Об'єднані Арабські Емірати і Туреччину, про це стверджує видання Politico.

Що передавав Китай

В червні 2022 року один з найбільших військових підрядників Китаю надсилав російській компанії гвинтівки, створені за зразком американської штурмової гвинтівки М16, зазначені як цивільні для полювання, розповів Жданов.

Також інші компанії були помічені в постачаннях військової амуніції, серед якої військова форма, бронежилети, каски тощо.

Цікаво, як тепер на це відреагують Сполучені Штати Америки в сенсі накладення санкцій. Це, до речі, дуже сильно ослабить позицію Китаю в переговорному питанні із США,
– наголосив експерт.

Жданов прокоментував співпрацю Росії та Китаю: дивитись відео

Зустріч Владіміра Путіна та Сі Цзіньпіна

На офіційному урядовому сайті Росії з'явилися повідомлення, що лідер Китаю Сі Цзіньпін приїде до Росії в період з 20 до 22 березня, однак сам Китай цього не підтверджував, зауважив Жданов.

Росія анонсує, що під час перемовин будуть обговорюватися актуальні питання щодо подальшого розвитку стосунків між Китаєм та Росією, партнерства і стратегічної взаємодії. Також вказано, що буде підписано ряд важливих, двосторонніх документів.

Питання в тому, як Сі день буде спілкуватися з людиною, на якого виданий кримінальний ордер Міжнародного кримінального суду на арешт. Можливо, Сі особисто вручить Путіну повістку в Гаагу,
– іронічно додав Жданов.

Що відомо про ймовірний візит Путіна до Москви

  • Американський інститут вивчення війни припускає, що Сі планує обговорити з Путіним і російськими офіційними особами схеми ухилення від санкцій, щоб підтримати продаж і постачання китайського обладнання Росії.
  • Політолог Тарас Загородній вважає, що китайська політика перебуває на роздоріжжі. За його словами, глава КНР опиняється в дуже незручній ситуації: адже виявляється, що авторитет Китаю полягає в тому, що він підтримує злочинця, що скоїв злочин проти дітей? І чи може тоді Китай бути моральним центром впливу? І які цінності він несе?
  • Політолог-міжнародник Максим Ялі припустив, що розмова Сі і Путіна може визначити, чи надалі відбудеться розмова лідера Китаю з президентом України. Він зауважив, що все залежить від того, що Путін нашепче Сі у Москві.