В цьому переконаний журналіст Юрій Бутусов. Відтак він пропонує запровадити в Україні День ветеранів і жертв усіх воєн за свободу народу України.

"Варіанти дат для такого свята повинні бути з сучасної історії України, щоб об'єднати весь народ і всіх патріотів", – зазначив Юрій Бутусов.

Читайте також: Не треба гратися з українцями, – Ярош емоційно прокоментував сутички у Дніпрі

Щодо можливих дат, коли слід відзначати цю дату, то журналіст пропонує 13 квітня, 26 травня, 5 липня чи 29 серпня.

13 квітня – день першого бою АТО і російсько-української війни в 2014-му, коли українські військові вперше відкрили вогонь по ворогу, захищаючи незалежність України.

26 травня – початок оборони Донецького аеропорту, знищення загону російського спецназу "Іскра" в Донецькому аеропорту, перша успішна операція сил АТО в російсько-українській війні.

5 липня – день звільнення Слов'янська в 2014-му – першого українського міста, захопленого російськими агресорами.

29 серпня – день прориву з Іловайська, оточених російськими військами військ сектора "Б".

Ця битва принесла найважчі одноразові втрати в ході війни – в цей день загинуло понад 300 українських вояків ЗСУ, НГУ, МВС. Разом з тим, незважаючи на абсолютно невигідні умови, українці показали видатну військову доблесть і героїзм, завдавши тяжких втрат силам російського угруповання, які переважали українців у чисельності,
– зазначив Юрій Бутусов.

Він відзначив, що у 2016 році депутати комітету з оборони і безпеки вже вносили такий законопроект. Однак його так і не прийняли.

Щодо 8 та 9 травня, то журналіст пропонує зробити їх звичайними робочими днями. Адже навіть це не зашкодить вшанувати жертв Другої світової війни.

Читайте також: Война и память: оставьте их в покое

Попри це, Юрій Бутусов зазначає, що будь-яка комуністична символіка, в тому числі і "георгіївська стрічка", має бути заборонені. Також має бути заборонена трансляція будь-яких пропагандистських подій з Росії. А за порядком мають слідкувати лише правоохоронці, а не "приватні охороні фірми".

Нагадаємо, 9 травня в Україні у багатьох містах відбулися масові сутички між проукраїнськими активістами та людьми, які вийшли на акції із забороненою комуністичною символікою.