Сайт "24" створив мапи, на яких зображено, де в Україні відбулися найбільші провокації на 1-2 травня та на 9 травня.
Провокації на 1-2 травня в Україні
Провокації на травневі свята були на сході і в центрі України
Так, на мітингу 1 травня у Києві особливих провокацій не було, однак саме зібрання виявилося проплаченим. Організатором мітингу виступила Соціально-демократична партія. Люди прийшли в центр Києва з червоними прапорами та плакатами, на яких написано гасла, відомі ще з радянських часів, як от: "Мир, труд, травень". А після завершення мітингу учасникам заплатили по 30 грн за годину.
У Херсоні на 1 травня ледь не сталося масове побоїще: прихильники "русского мира" з червоними прапорами впритул зустрілися з представниками національно-патріотичних організацій, які святкували 100-річчя Першого українського добровольчого полку імені Богдана Хмельницького. Поліції вдалося попередити сутички.
У Дніпрі на 1 травня почубилися партія соціалістів та незалежні профспілки. У Житомирі на мітингу, який організував Петро Симоненко, сталася штовханина між свободівцем і одним із комуністів.
У Вінниці 1 травня молодики з громадської організації "С14" у масках намагалися розігнати першотравневий мітинг представників лівих сил, серед яких були пенсіонери. А от у Харкові на мітингу взагалі звучали гасла за "ХРН" та заклики припинити "криваву АТО". Без сутичок там, ясне діло, не обійшлося.
А от 2 травня в Одесі, попри загрозливі прогнози експертів, жодних провокацій не було. Активісти проукраїнських організацій мирно вшанували пам'ять загиблих патріотів Ігоря Іванова та Андрія Бірюкова, які загинули загинули під час заворушень 2 травня 2014 року.
Провокації на 9 травня
9 травня в Україні не пройшло без сутичок
Одним із "найгарячіших" міст на 9 травня був Київ. Тут зранку учасники так званої акції "Безсмертний полк" проходили повз офіс ОУН на вулиці Мазепи. Правоохоронці очепили будівлю офісу ОУН, щоб не допустити провокацій. З будівлі у поліцейських кидали пакети з фарбою, яйця, картоплю та палиці. В результаті постраждав один правоохоронець. Поліція відкрила провадження за фактом хуліганства, 25 осіб після сутичок затримали. Голова "Добровольчого батальйону ОУН" Микола Коханівський повідомив 24 Каналу, що серед його затриманих побратимів чимало зазнали поранень.
У центрі Запоріжжя стались сутички між проукраїнськими активістами та учасниками акції "Полк перемоги". Під час сутички люди використовували газові балончики, внаслідок чого постраждав начальник поліції Запоріжжя. З обох сторін прийшло близько півтисячі осіб. Між мітингувальниками відбувся ще й своєрідний пісенний батл.
У Дніпрі серйозно побили ветеранів АТО. У масових сутичках брали участь учасники колони Опозиційного блоку, яку очолив колишній регіонал Олександр Вілкул. Ветерани просили прибрати червоні прапори. Журналісти повідомляють, що одного з ветеранів побила саме місцева поліція.
У Харкові сталася сутичка між учасниками акції "Безсмертний полк" та проукраїнськими активістами. А все через те, що перші принесли георгіївські стрічки і не хотіли їх викидати. Попри заборону поліції, близько 50 учасників "Безсмертного полку" долучилися до загальної ходи і вигукували "Фашизм не пройде", "Дякую діду за Перемогу", "Перемога буде за нами".
У Миколаєві, Маріуполі та Одесі розгулювали люди із забороненою радянською символікою, зокрема, з георгіївськими стрічками. А в Одесі ще й пройшла не одна сутичка. У Миколаєві під час сутички за участю представників патріотичних організацій і воїнів Афганістану в хід пішли кулаки, перцеві балончики і вибухові пакети.
Водночас у Львові, де часто в цей день бували провокації, все минуло спокійно. Щоб пом'янути загиблих та покласти квіти, зранку активісти та родичі ветеранів зібрались на Марсовому полі.
Загалом 9 травня по всій Україні постраждало щонайменше 15 осіб. Зіткнення відбулися у Києві, Харкові, Дніпропетровську та Запоріжжі, в результаті чого до відділків поліції було доставлено загалом понад 50 осіб. У заходах з нагоди відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні взяли участь близько 50 тисяч громадян.