Президент зазначив, що проведення зустрічі лідерів Нормандської четвірки є успіхом для України. Зважаючи на те, що формат був заблокований з 2016 році, інформує Офіційне інтернет-представництво президента.

Читайте також: Багато що залежить від Росії, – послиня Німеччини в Україні про долю "Мінська"

Та розмовами про припинення війни, за словами Зеленського, не потрібно обмежуватися.
Треба домовлятися про повернення наших територій. Я хочу говорити про повернення, деокупацію Донбасу з якимись більш-менш чіткими термінами,
– зазначив Зеленський.

За його словами, це саме стосується й повернення в Україну незаконно утримуваних громадян.

"Словосполучення "обмін всіх на всіх" хвилює всіх: мене особисто, наш уряд, суспільство. Важливе питання: "Коли?" Для мене відповідь – це конкретні терміни", – додав президент.

Він також зазначив, що наразі Україна очікує повернення захоплених військових кораблів "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу".

Володимир Зеленський, Володимир Путін, Ангела Меркель та Еммануель Макрон зустрінуться 9 грудня у Парижі. Лідери країн нормандської четвірки визначать рамки та перспективи процесу політичного врегулювання ситуації на Донбасі, підписавши відповідний документ.

Що треба знати про підготовку до нормандської зустрічі?

  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі.
  • Передумовами для його проведення стало розведення військ у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському.
  • Росія довго відтягувала зустріч, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі: розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та питання Криму.