Санкції проти Росії, які розпочалися після анексії Криму та початку війни на Донбасі у 2014 році, згодом звинувачення у втручання у американські вибори, і на закінчення – позбавлення Росії участі у зимовій Олімпіаді 2018 року, навряд чи пошкодять рейтингу Путіна всередині самої Росії. Навпаки, вони допоможуть російському президенту на виборах у 2018 році. Про це пише журналіст Нейтан Годж на сторінках видання The Wall Street Journal, передає "Голос Америки".

Це просто подарунок Путіну. Це викликає враження у більшості населення, що Росія немов фортеця в облозі, і нам необхідно згуртуватися навколо нашого лідера,
– зазначив професор Московського Державного інституту міжнародних відносин Андранік Міграньян.

Читайте також: Путін про місію ООН на сході України: Домовлятися треба з Донбасом

Путін "придбав ауру компетентності та могутності", частково, завдяки його поверненню останніми роками на світову арену. Російський президент, якого світові лідери ігнорували через анексію Криму, знову з’являється на міжнародних самітах. У листопаді, за лаштунками конференції АТЕС, він провів кілька бесід з президентом Трампом, який пізніше сказав, що Путін був "дуже ображений" звинуваченнями у втручанні у вибори США.

Проте російські спостерігачі кажуть, що такі звинувачення допомогли створити враження серед російських громадян, що їхній президент є політичним майстром, а це фактор який підніс президентський імідж Путіна настільки, скільки піднесла його й агресивна зовнішня політика.

Читайте також: Шоу "миротворця", а не "воїна", – Портников про "грандіозну" прес-конференцію Путіна

Після того, як розвідка США у січні прийшла до висновку, що Путін віддав наказ про розгорнення кампанії з метою вплинути на результат минулорічних американських виборів, Кремль заперечив будь-яку спробу втручання. Проте, з точки зору Москви, сама підозра, що Путіну і його легіону хакерів вдалося втрутитися в американські вибори ідеально входить в змальовану президентом картину державної сили.

Це один із козирів, який використовує Кремль у намаганнях представити себе як всемогутня та надважлива влада. По друге, вони мають образ конкретного ворога, і це допомагає об’єднати народ навколо Путіна,
– наголосив білоруський політичний консультант Віталій Шкляров.

Такий іноземний суперник, зокрема, важливий для передвиборчої кампанії Путіна. Загально вважається, що кремлівський лідер буде переобраний у березні, проте перспектива на внутрішньому фронті не є позитивною.

Читайте також: Портников розповів про новий план Путіна щодо України

Російський рубль втратив приблизно половину своєї вартості щодо долара з 2014 року. За прогнозами, у довгостроковій перспективі Росії загрожує скорочення кількості населення. Ці негативи не цілком оминають Путіна. Згідно з результатами нещодавнього опитування, 55% респондентів уважають президента повністю відповідальним за проблеми, перед якими стоїть Росія. У січні 2016 року таку думку поділяло 43% опитаних.

Отож, Володимир Путін представить себе російському народу як людина, що управляє країною, яку атакують. Звинувачення Заходу і те, що його навіть там бояться, навряд чи шкодять йому, підсумовується у статті.