Про це він сказав під час виступу в Раді, коментуючи створення тимчасової слідчої комісії щодо розслідування смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк.
Читайте також: Луценко подає у відставку: що встиг зробити на посаді
"Щоб не було ніяких сумнівів, що за владу ніхто не чіпляється, я сьогодні подаю заяву президенту України про відставку, і ви в парламенті повинні розглянути це питання", – сказав Луценко.
У свої промові він також наголосив, що він не розуміє для чого створювати тимчасову слідчу комісію, до оголошення результатів слідства. І назвав це "боротьбою за владу".
Як голова правоохоронної системи я сьогодні подам заяву, а вам вирішувати, чи Мустафа Найєм буде керувати слідством і встановлювати з екранів телевізора винних, чи правоохоронні органи, які несуть за це кримінальну відповідальність,
– наголосив Луценко.
Луценко також закликав депутатів до кінця цього тижня розглянути питання про його відставку.
Зазначимо, згідно з Конституцією України, генеральний прокурор призначається на посаду і звільняється президентом за згодою Верховної Ради.
Додамо, що напередодні мер Львова Андрій Садовий заявив, що Луценко має піти з посади Генерального прокурора України у зв'язку зі смертю Катерини Гандзюк.
Якщо після цієї трагедії, ми не побачимо, як мінімум, відставки Генпрокурора Луценка, стане зрозуміло, що Президент не просто дивиться крізь пальці на реванш, а свідомо йому сприяє,
– наголосив Садовий.
Які помилки зробив Луценко на посаді генпрокурора: дивіться відео
Нагадаємо, 31 липня у Херсоні облили сірчаною кислотою Катерину Гандзюк – відому активістку та радницю мера міста. Жінка зазнала 30% опіків тіла та її було прооперовано. Поліція розслідує напад на Гандзюк як замах на вбивство. 22 серпня голова відомства Сергій Князєв повідомив, що загалом правоохоронці затримали шість осіб, підозрюваних у скоєнні злочину. Четверо із них уже зізнались у причетності до злочину. 4 листопада Катерина Гандзюк померла.