Посередником у відносинах може стати лише сильніший за росію суб'єкт, який може змусити її щось зробити. Про це 24 каналу розповів російський правозахисник Марк Фейгін.

Зверніть увагу Макрон змінив ставлення до путіна, – політтехнолог про теракти на Дніпропетровщині та в Оленівці

Ізгой за ізгоя

Експерт зазначає, що зважаючи постачання Іраном своїх безпілотників росії, це не дозволяє Тегерану бути посередником у переговорах між Москвою та Києвом.

Як можна звертатися за посередництвом до сторони, яка причетна безпосередньо до війни. Іран є частиною цього конфлікту, оскільки постачає озброєння одній зі сторін. Якщо ви хочете – є Папа Римський, який зброю, очевидно, не постачає. Тому логічніше було б звернутися до нього,
– вважає Фейгін.

За його словами, Іран є країною-ізгоєм – зі статусом, під який може потрапити й сама росія, якщо її визнають країною-спонсоркою тероризму.

"Іран має обмежені можливості для дипломатичних контактів. І для чого Ірану бути на боці Києва? Яка мотивація там? Якась ядерна угода, що фактично відкриє шлях для безкарного отримання військових ядерних технологій? Якось сумнівно. Я не думаю, що Іран має можливості для посередницької місії", – зауважив російський правозахисник.

Він додав, що посередницьким функціям Ірану не сприяє і те, що між москвою та Тегераном є взаємна недовіра.

"Ця недовіра нікуди не ділася. Отже, я припускаю, що з цього мало що вийде", – підкреслив Фейгін.

Читайте також Обговорили Україну та можливу катастрофу на ЗАЕС: Макрон не втримався й знову подзвонив путіну

Забаганки путіна й хто може бути посередником

Опозиціонер розповів, що будь-яка країна, яка захоче стати посередницею у переговорах між росією та Україною, не зможе зробити того, що хоче путін.

путін хоче капітуляції Києва. Цього не зможе дати жоден із посередників. Тому йому неприйнятно вести переговори через компроміси. Компромісом могло б бути відведення військ на позиції 24 лютого. Тому це, в принципі, глухий кут поки,
– вказав правозахисник.

На його думку, посередником може бути сильніший за москву у військовому сенсі гравець.

"У цьому феномен ситуації. З таких країн це може бути лиш США, більше ніхто. Решта – це якась символічна роль посередника. Той же Гутерреш: хто він такий і скільки в нього танків, скільки в нього багнетів? Немає взагалі? Значить, що він ніхто. Я, чесно кажучи, сумніваюся, що щось вийде, бо поки що жодна місія не мала успіхів", – резюмував Фейгін.

Макрон звертався до Ірану щодо війни: що відомо

Вас також може зацікавити – чому путін хоче перемир'я: дивіться відео