До супермаркету в Лівобережному районі росіяни звозять тіла загиблих, яких вимило з могили при спробі відновлення водопостачання та частково – ексгумованих. Про це розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Важливо Сміття на вулицях і загроза чуми: який вигляд має окупований Маріуполь – моторошні фото

Дії окупантів шокують

Андрющенко наголосив, що людей просто звалюють на купу, наче сміття. Він зазначив, що в міста катастрофічно не вистачає місць для захоронення та потужності навіть імпровізованих моргів. Через це в Москві навіть розпочали окрему рекрутингову кампанію паталогоанатомів.

Наочна демонстрація нелюдськості та загроз епідемії,
– наголосив радник.

Він опублікував фото трупозвалища, на яке неможливо дивитись спокійно.


Трупозвалище у супермаркеті Маріуполя / Фото з телеграму "Мариуполь сейчас"

Що відбувається в Маріуполі

  • Маріуполь росіяни тримали в блокаді від початку повномасштабного вторгнення. Мирні жителі ховались по підвалах без їжі, води та елементарних людських потреб.
  • Лише за 2 місяці окупації росіяни вбили більше мешканців, ніж гітлерівці за 2 роки під час Другої світової. Загинули щонайменше 22 тисячі маріупольців, однак реальні цифри можуть бути значно більшими.
  • Супутникові знімки свідчать, що біля Маріуполя є щонайменше три місця масових поховань.
  • Захисники Маріуполя понад 2 місяці героїчно стримували ворога. Однак 16 травня вони отримали наказ припинити оборону та зберегти свої життя. Після цього з "Азовсталі" розпочалася евакуація українських військових. Згодом їх мають обміняти та повернути додому.
  • Наразі приблизно 150 – 170 тисяч людей залишаються у заблокованому місті. Вони намагаються виживати, попри знущання окупантів.
  • Через відсутність води та санітарії, за прогнозами ВООЗ, можливе поширення інфекційних захворювань, включно з холерою.
  • Росіяни цинічно заявляють, що збираються розвивати у Маріуполі курортну сферу. Однак цілком ймовірно, що в планах Кремля зробити з міста військову базу.

Дивіться більше – Торгівля біля могил / Як живе сьогодні Маріуполь: