Офіційний звіт з'явився на сайті ПАРЄ 20 вересня. Згодом там обіцяють надати узагальнений меморандум щодо цієї події.

До теми Росія затягує на шиї зашморг окупанта: що буде після "виборів" у Криму та на Донбасі

Заява місії ПАРЄ щодо виборів у Росії

У ПАРЄ відзначили: повноцінна Міжнародна місія зі спостереження за виборами була відсутня. Але спеціальний комітет Асамблеї відвідав низку виборчих дільниць у Москві та Московській області.

От спираючись на такі вузькі візити, вочевидь, у ПАРЄ і зробили висновки про вибори. Там відзначили, що деякі переживання висловлювали зацікавлені сторони.

Делегація високо оцінила хорошу співпрацю влади, а також загалом безперебійний процес голосування у дні виборів, відзначивши занепокоєння, особливо виражене деякими політичними зацікавленими сторонами, щодо виборчої бази та середовища, які, здається, вплинули на виборчий процес,
– написали у звіті.

Там додали, що при звіті спиралися на дистанційні передвиборні зустрічі, висновки Венеціанської комісії і зустрічі із зацікавленими сторонами.

Втім, у цій заяві немає ніяких згадок про проведення виборів на окупованих територіях.

Вибори у Держдуму Росії: що відомо

  • Голосування тривали три дні – з 17 до 19 вересня 2021 року. У результаті нібито перемогла провладна партія "Єдина Росія".
  • Аби збільшити явку на виборах у Кремлі вже давно почали масову паспортизацію Донбасу. Відтак, дозволили людям з окупованих територій голосувати.
  • Лише за день окупанти вивезли з Донецька в Росію 6 автобусів із "виборцями". Російські паспорти їм роздавали одразу біля дільниць, а за голосування "дякували" їжею.
  • Взяти участь у виборах можна було і в режимі онлайн, достатньо було російського паспорта.
  • Багато країн заявили, що не визнають результати голосувань на окупованих територіях України: зокрема, США, Велика Британія та Польща.
  • Верховна Рада 22 вересня ухвалила постанову, якою визнала нелегітимними вибори депутатів Держдуми Росії.