Про це 24 каналу сказала керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк. Вона також зауважила, що є інструкції про те, як правильно здаватися в полон.
Читайте також Щоденна ротація техніки, є новомобілізовані, – мер Мелітополя про пересування окупантів
Що відомо про мобілізацію на окупованих територіях
Гуменюк зазначила, що наразі важко сказати, наскільки масовий характер має мобілізація українців на захоплених територіях. Тому що населені пункти перебувають під окупацією і ми не маємо повноцінної інформації.
Але знаємо, що такі списки складаються, що така робота ведеться. Чоловіків 18 – 35 років збирають, виводять із будівель та власних домівок,
– сказала керівниця пресцентру ОК "Південь".
За її словами, чоловіків збирають на спеціальних пунктах, проводять із ними так звані співбесіди та перевдягають в однострій. Відбувається таке, зокрема, на тимчасово окупованій території Херсонщини. Насамперед забирають тих, хто паспортизувався червоними книжечками.
Як діяти у випадку мобілізації до армії окупанта
Гуменюк зауважила, що за допомогою нашої інформаційної кампанії ці люди обізнані, як правильно поводитися, як, прибувши в підрозділ, вивести з ладу техніку та перехилити всіх на бік міжнародного гуманітарного права.
Пам'ятаємо про те, що людське життя – найвища цінність,
– наголосила вона.
Вона додала, що, якщо комусь погрожують позбавленням життя або під загрозою зброї примушують до таких дій, то краще вдягати однострій, поповнити армію, в яку силоміць забирають. А далі робити так, щоб бути корисним Україні.
Як проходить мобілізація на окупованих територіях та що робити українцям: дивіться відео
Як здаватися в полон
Гуменюк розповіла, що інструкції про те, як правильно здаватися в полон. Вони є на верифікованій сторінці Оперативного командування "Південь", а також у тих, хто перебуває в окопах із протилежного боку.
Тому що ми маємо способи донести до них цю інформацію. Є такі інструкції в електронних розсиланнях, які вони отримують на свої телефони,
– сказала керівниця пресцентру ОК "Південь".
За її словами, в інструкціях покроково вказано, що як діяти для того, що перейти в обмінний фонд, скласти зброю і перейти під егіду міжнародного гуманітарного права
У них є дистанційний спосіб застосувати до себе ці поблажливі умови. Тобто вони обізнані про QR-коди, телефони, електронну пошту та інші способи, включно з чат-ботами, через які можна повідомити про свої наміри, а далі вже наша турбота, як це зробити,
– заявила Гуменюк.
Вона додала, що є звернення і від ворожих підрозділів, і від індивідуальних осіб про наміри здатися в полон. Наразі вони ще не масові, оскільки відповідна інформаційна кампанія працює нетривалий час.
Мобілізація на окупованих територіях: що відомо
- Російські окупанти намагаються стягнути на фронт якомога більше гарматного м'яса. До армії кличуть навіть в'язнів із тимчасово окупованої території Донецької області.
- На Луганщині окупанти почали призов лікарів. Щоправда, примусова мобілізація цієї категорії часткова, адже є деякий список професій.
- Заяви колаборантів про те, що вони не мобілізуватимуть херсонців на війну проти України є брехливими. Вони вже намагаються розпочати формування "мобілізаційного резерву" на окупованих територіях.
- У Маріуполі російські окупанти здійснюють мобілізацію донеччан. Розташована в місті "військова комендатура" продовжує суцільним порядком перевірки документів чоловіків.
- Через примусову мобілізацію в окупованому Криму тисячі кримських татар змушені втікати на материкову частину України.