Про це він сказав в інтерв’ю "Українському радіо".

Читайте також: "Мене обдурили": глава УАПЦ зробив гучну заяву про передачу Андріївської церкви

Патріарх Філарет наголошує, що для отримання Томосу потрібно провести архієрейський Собор із тих архієреїв, які звернулися до Вселенського патріарха по автокефалію. Тоді ж слід обрати предстоятеля цієї вже об’єднаної Української православної церкви.

Він також прокоментував слова митрополита Української автокефальної православної церкви Макарія про розбіжності між церквами щодо статуту й назви Єдиної помісної церкви. За його словами, усі вони будуть вирішені на "не до Собору, а на Соборі".

Там буде і об’єднання, там буде і обраний предстоятель, там буде і прийнятий статут. І все це буде проходити відкрито, з участю всіх архієреїв – як Київського патріархату, так і Московського патріархату і Автокефальної церкви,
– наголосив Філарет.

Патріарх зазначає, що від УПЦ КП очікується 40 архієреїв, від УАПЦ – 14 архієреїв. Щодо Московського патріархату, то кількість архієреїв спрогнозувати важко.

"Невідомо скільки буде від Московського патріархату: чи буде 10, чи буде більшість", – сказав він

Про дату проведення Собору також наразі інформації немає:

Чуємо, що в листопаді буде. Конкретної дати поки що нема,
– повідомив патріарх УПЦ КП.

Філарет також зазначив, що визначення часу проведення Собору залежить від Вселенського патріарха.

"Знаємо одне: Вселенський патріарх твердо стоїть на позиції надання автокефалії українській церкві", – наголосив він.

Філарет не зміг відповісти, хто міг би скласти йому конкуренцію, але хотів би сам очолити об’єднану УПЦ, щоб протистояти Російській православній церкві.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.

Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Згодом такий її крок підтримала Білоруська та Душабинська православні церкви – обидві входять до складу РПЦ.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео

АВТОКЕФАЛІя для УПЦ: ХРОНІКА подій