Про це мовиться у розслідуванні журналістів проєкту "Схеми: Корупція в деталях". За словами журналістів-розслідувачів, усі їхні запитання Венедіктова ігнорує. Хоча вже не один запит було надіслано.

Радимо ознайомитися Ірина Венедіктова стала генпрокурором: що про неї відомо

Що пов’язує родину Венедіктової з бізнесом сім’ї Авакова

Ірина Венедіктова походить з родини юристів. Продовжив сімейну справу й її рідний брат. Він мав ліцензію адвоката та зараз викладає у Києві – на юридичному факультеті Національного університету імені Тараса Шевченка.

Згідно з його біографією, раніше Сергій Венедіктов "понад 8 років працював за сумісництвом керівником юридичного відділу на підприємстві". Але на якому саме – не вказав.

Венедіктова, Схеми, розслідування, журналісти, Сергій Венедіктов, Аваков
У біографії Сергій Венедіктов зазначає, що отримав навички, "працюючи за сумісництвом протягом більше ніж 8 років керівником юридичного відділу на підприємстві" / Фото radiosvoboda

Журналістам "Схем" вдалося з'ясувати, що брат Венедіктової працював у фірмі, яку заснували нинішній очільник МВС Арсен Аваков (теж виходець із Харкова) та його близький соратник і бізнес-партнер – колишній депутат Ігор Котвіцький.

Крім того, з 2008 року по щонайменше 2016 рік Сергій Венедіктов працював в таких компаніях:

  • "Газоконденсатне родовище "Денисівське",
  • "Сахалінське",
  • "Мар’їнське",
  • "Гравеліт–21".

Ці фірми спеціалізуються на видобутку газу з державних надр. Дві з них уже ліквідовано. Аналіз реєстру юридичних осіб показує, що вони також входять до так званої групи "Інвестор" родини Арсена Авакова та його соратника Ігора Котвіцького. Згідно з даними розслідувачів, "Сахалінське" заснував особисто Котвіцький, а "Денисівське" – товариство "Інвестор-Нафтогаз", власником якої була фірма "Інвестор".

Про те, що брат Венедіктової протягом кількох років працював не пересічним юристом у структурах Авакова та Котвіцького, а був довіреною особою, свідчить і ще один встановлений факт.

Так, у 2015 році Котвіцький особисто виписував довіреність на ім’я Сергія Венедіктова "на ведення справ учасника публічного акціонерного товариства". Термін дії цієї довіреності – з 30 березня до 30 червня 2015 року. Саме в цей період часу відбулися збори акціонерів ПАТ "Інвестор", де Котвіцький володів часткою.

Венедіктова, Схеми, розслідування, журналісти, Сергій Венедіктов, Аваков
У 2015 році Котвіцький особисто виписував довіреність на ім’я Сергія Венедіктова / Фото radiosvoboda

Зверніть увагу! "Інвестор" – харківська компанія, біля витоків якої Ігор Котвіцький стояв разом із Арсеном Аваковим. Частка у фірмі раніше була записана на дружину Авакова – Інну, а станом на кінець 2019 року кінцевим бенефіціарним власником майже 44% акцій ПАТ "Інвестор" значиться син міністра Олександр.

Венедіктова, Схеми, розслідування, журналісти, Сергій Венедіктов, Аваков, Котвіцький
Стосунок Венедіктової до компанії Авакова та Котвіцького – "Інвестор" / Фото radiosvoboda

Цікаво, що у Департаменті комунікацій МВС на запит журналістів щодо вищезазначеної інформації відповіли лаконічно: "Арсен Аваков, за його особистою інформацією, не знайомий з переліченими в запиті особами".

"Схеми" також відправили прохання про коментар Котвіцькому та Венедіктову, але вони спілкуватися з журналістами не захотіли.

Крім того, було надіслано запит на ім’я Ірини Венедіктової – з проханням прокоментувати бізнес-зв’язки свого брата з родиною очільника МВС. Але генпрокурорка залишила його без відповіді.

Зверніть увагу Єрмак радив мені людей на заступників, – Венедіктова

Підвищення по службі чоловіка Венедіктової

Ще один член родини Ірини Венедіктової – її чоловік, Денис Колесник. Він працює у структурі Національної поліції України. А раніше працював на посаді начальника відділу протидії кіберзлочинам у Харківській області.

Денис Колесник, Венедіктова. Схеми, розслідування, журнаілсти
Денис Колесник / Фото radiosvoboda

Примітно, що після того, як його дружина потрапила у владу, Колесника перевели до Києва та він пішов на підвищення. Зокрема, в листопаді 2019 року, коли Венедіктова вже працювала у Києві на чолі парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, її чоловік отримав посаду в керівництві кіберполіції всієї України – став заступником начальника цього департаменту Нацполіції. Наприкінці того ж місяця підполковник Колесник отримав звання полковника, мовиться у відповіді на запит, яку отримали "Схеми".

Денис Колесник, Венедіктова. Схеми, розслідування, журнаілсти
Відповідь на запит "Схем" щодо посад чоловіка Венедіктової – Дениса Колесника / Фото radiosvoboda

Щодо вищезазначеної інформації журналісти спробували взяти коментар як самого Колесника, так і в міністра Арсена Авакова. У приймальні Колесника на запит нічого не відповіли, натомість у МВС дали таку відповідь:

Питання призначення на посади у кіберполіції є у компетенції керівника підрозділу та не підлягають узгодженню з міністром внутрішніх справ.

Також на запитання щодо кар’єрного злету чоловіка Ірини Венедіктової не відповіли й в Офісі генпрокурора.

До теми Принципи роботи Венедіктової: скандали довкола рішень нової генпрокурорки

Київська нерухомість Ірини Венедіктової

У декларації за 2019 рік Ірина Венедіктова стверджує, що мешкала на Харківщині. Хоча складно уявити, як, працюючи в Києві, вона могла проживати за півтисячі кілометрів від столиці.

Венедіктова, схеми, журналісти, розслідування, нерухомість
Витяг із декларації Ірини Венедіктової / Фото radiosvoboda

Як так може бути, що люди, які працюють у Києві, пишуть, що вони проживають у Харкові? Це нонсенс. Якщо особа мешкала у місті Києві та не відобразила нерухомість, якою вона користується, то має починати перевірку НАЗК і встановлювати, чому в декларації є відсутньою нерухомість,
– дивується виконавчий директор громадської організації "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик.

Цікаво, що чоловік Венедіктової Денис Колесник, який також є держслужбовцем, отримавши роботу в столиці ще восени, вказує в декларації, що в 2019-му мешкав у Харкові.

Венедіктова, схеми, журналісти, розслідування, нерухомість, Денис Колесник
Витяг із декларації Дениса Колесника / Фото radiosvoboda

"Це означає, що дуже велика вірогідність того, що як Ірина Венедіктова, так і її чоловік, банально не задекларували об’єкт нерухомого майна, яким вони користувалися, незалежно, на якій це угоді було – чи це право оренди, чи це право користування, чи інше безоплатне право", – підкреслив Сергій Миткалик.

Де саме в Києві Ірина Венедіктова з чоловіком мешкали у 2019 році, журналістам встановити не вдалось. Але вдалося зафіксувати, де саме в столиці проживає новопризначена генпрокурорка станом на квітень 2020-го.

Так, розслідувачі щоранку протягом майже тижня помічали Венедіктову в самому центрі столиці – на вулиці Круглоуніверситетській. Так, приблизно о 10-й ранку 7 квітня "Схеми" зняли, як кортеж з двох Toyota Camry під'їжджає до будинку – одна з них заїжджає у двір. А за 15 хвилин генпрокурорка Венедіктова в супроводі охоронця вийшла з під'їзду та сіла в авто. Схожі картини журналісти побачили й наступними днями.

Ірина Венедіктова на вулиці Круглоуніверситетській / Скриншоти з відео

Щоранку протягом майже тижня журналісти помічали Ірину Венедіктову в самому центрі столиці – на вулиці Круглоуніверситетській

Також "Схемам" вдалося зафіксувати, як від цього будинку від’їжджав і чоловік Венедіктової на автівці Honda CR-V. Але ця машина є оформленою не на нього самого, а на його 69-річного батька. Її також немає в декларації держслужбовця. На питання журналістів щодо цього Колесник не захотів відповідати, пославшись на те, що поспішає на роботу. У кіберполіції також не відпровили на запит журналістів.

Читайте також Хто "пристроїв" Венедіктову та як працюватиме прокуратура, – пояснення експертів

Венедіктова, схеми, журналісти, розслідування, нерухомість, Денис Колесник
Машина Колесника біля будинку, де помічали Венедіктову / Фото radiosvoboda

Журналістам вдалося з'ясувати, що генпрокурока з чоловіком мешкає у будинку, зведеному у стилі сталінського неокласицизму. Налічується тут три десятки просторих квартир. Деякі з них виставили на продаж, їхня вартість – 500 та 750 тисяч доларів. А орендувати квартиру в цьому будинку можна за ціною від 2,5 тисяч доларів у місяць.

Венедіктова, схеми, журналісти, розслідування, нерухомість
Вартість квартир у будинку, в якому, імовірно, в Києві мешкає генпрокурор Ірина Венедіктова / Фото radiosvoboda

Щодо квартири, в якій мешкає подружжя Венедіктова – Колесник, то її оформлено на інших людей, непублічних. Але примітно, що родина ця – також родом із Харкова.

Під час безпосередньої розмови з журналістами Венедіктова всіляко уникала прямих відповідей, наголошуючи, що слід звернутися до її департаменту забезпечення.

А в Офісі генпрокурора відповіли так:

Ваші запити з приводу надання коментарів розглянуто. Інформуємо Вас, що у зв’язку із завантаженістю робочого графіка Генерального прокурора Венедіктової наразі провести інтерв’ю не виявляється можливим. Як тільки виникне така нагода, Вас буде повідомлено про неї додатково.

Цікаво Зеленський не виключає звільнення генпрокурора Венедіктової