Політики обговорили шляхи реалізації рішень попередніх нормандських зустрічей щодо закріплення так званої формули Штайнмаєра, повідомили у пресслужбі МЗС РФ.

Важливо: Формула Штайнмаєра: на що погодилась Україна та що буде далі

Маас та Лавров обговорили розведення сил та в Петровському та в Золотому на окупованому Донбасі.

Політики також розглянули ситуацію з відмовою української сторони погоджуватися з виконанням умов формули Штайнмаєра на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Однак у російському МЗС не уточнили жодних деталей розмови.

Зустріч лідерів Росії, Німеччини, Франції та України мала відбутися 16 вересня, але у Кремлі вирішили перенести зустріч щонайменше на один місяць.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко 2 вересня дав згоду на так звану формулу Штайнмаєра щодо врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу. В Офісі Президента України наразі нічого про це не знають.

Україна готова реалізувати так звану формулу Штайнмаєра щодо місцевих виборів на Донбасі, але за кількох умов. Серед них – повне припинення вогню та виведення підконтрольних Росії військ і техніки з окупованих територій. Більше про умови – читайте за посиланням. Тим часом, у Києві протестували проти формули Штайнмаєра.

Зверніть увагу: Формула Штайнмаєра щодо Донбасу: у Кремлі окреслили власне бачення нинішньої ситуації

Що передбачає формула Штайнмаєра?Наприкінці 2015 року тодішній міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр запропонував сценарій врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. Згідно з формулою, мінські угоди залишаються актуальними і повинні виконуватися паралельно до його ідеї. Штайнмаєр запропонував таку модель:

- Україна приймає закон про вибори на Донбасі, а після цього сторони відводять війська;
- відбуваються місцеві вибори на Донбасі, а після їх визнання ОБСЄ Україна надає Донбасу так званий особливий статус;
- реалізація пункту про повне виведення бойовиків і повернення контролю над державним кордоном України.

Поки що формули Штайнмайєра на папері не існує – ні Україна, ні Росія під нею не підписалися. Що важливо – реалізація формули вигідніша російській стороні.