За попередніми даними, Київ близько 14 години передав усіх полонених по обміну самопроголошеним "Л/ДНР".

Важливо: Обмін полоненими 29 грудня: хто потрапив у списки

Серед них – підозрювані у вбивствах на Майдані в 2014 році ексберкутівці, обвинувачені у теракті біля Палацу спорту в Харкові у 2015 році, підозрювані у причетності до захоплення будівлі МВС у Маріуполі 9 травня 2014 року та інші.

Окрім того так звана обмудсен бойовиків Дарія Морозова заявила, що понад 20 людей відмовилися від обміну і захотіли залишитися на території України.

Обмін полоненими 29 грудня: відео

Натомість бойовики поки віддали 25 полонених українців, серед яких військові. Очікується повернення на Батьківщину ще 55 осіб.


Обмін полоненими між Україною та Росією


Обмін полоненими на КПВВ "Майорське" / фото: ОПУ

Що відомо про обмін полоненими?Про обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх" домовилася Тристороння контактна група у Мінську. Попередньо провести обмін до кінця року також домовлялись президент України Володимир Зеленський і Росії Володимир Путін на нормандській зустрічі у Парижі 9 грудня.

Це другий великий обмін між Україною та Росією за 2019 рік. Перший відбувся 7 вересня за схемою "35 на 35". Тоді на Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки, які були захоплені біля Керченської протоки, та 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Артур Панов, Євген Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизонович та Олег Сенцов.