За попередніми даними, Київ близько 14 години передав усіх полонених по обміну самопроголошеним "Л/ДНР".

Важливо: Обмін полоненими 29 грудня: хто потрапив у списки

Серед них – підозрювані у вбивствах на Майдані в 2014 році ексберкутівці, обвинувачені у теракті біля Палацу спорту в Харкові у 2015 році, підозрювані у причетності до захоплення будівлі МВС у Маріуполі 9 травня 2014 року та інші.

Окрім того так звана обмудсен бойовиків Дарія Морозова заявила, що понад 20 людей відмовилися від обміну і захотіли залишитися на території України.

Обмін полоненими 29 грудня: відео

Натомість бойовики поки віддали 25 полонених українців, серед яких військові. Очікується повернення на Батьківщину ще 55 осіб.

обмін полоненими, КПВВ
Обмін полоненими між Україною та Росією

обмін полоненими, КПВВ
Обмін полоненими на КПВВ "Майорське" / фото: ОПУ

Що відомо про обмін полоненими?Про обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх" домовилася Тристороння контактна група у Мінську. Попередньо провести обмін до кінця року також домовлялись президент України Володимир Зеленський і Росії Володимир Путін на нормандській зустрічі у Парижі 9 грудня.

Це другий великий обмін між Україною та Росією за 2019 рік. Перший відбувся 7 вересня за схемою "35 на 35". Тоді на Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки, які були захоплені біля Керченської протоки, та 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Артур Панов, Євген Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизонович та Олег Сенцов.