Виявляється, що і вихователі зачинили двері в дитячих спальнях на ніч, і нікого з дорослих не було в корпусі, який запалав. Але головне питання в цій трагічній історії: чому взагалі сталася пожежа і чому звичайне загоряння обернулося такою жахливою трагедією? Чому вогонь не вдалося зупинити і загасити пожежу?

Цей дитячий табір після ремонту традиційно з помпою та пафосом у травні цього року відкрили президент Порошенко та мер Одеси Труханов.

На ремонт табору було спочатку витрачено 22 мільйона гривень. Потім підрядники попросили ще 11 мільйонів, в тому числі на встановлення системи пожежної сигналізації, оскільки дитячі корпуси були зроблені з дерев’яних брусів. Варто зазначити, що на таку суму можна було б встановити цілу сучасну систему пожежогасіння, не те що сигналізації.

Читайте также: Наскільки обґрунтовані аргументи противників "євроблях"

Але, як виявилося тепер, бюджетні гроші за пожежну сигналізацію були не тільки суттєво переплачені, а й взагалі викинуті марно, бо сигналізація на момент пожежі просто не працювала. І це в таборі, який особисто відкривали президент та мер міста.

Більше того, як повідомляють одеські антикорупційні активісти, попередня експертиза деревини, з якої були зроблені корпуси, показала, що дерево було недостатньо оброблено протипожежною рідиною. Тобто, замість повного просочення, воно було лише поверхово намащено цим розчином. Це дало непоганий додатковий заробіток фірмі "Юг-Укрстрой", яка останнім часом чимало виграє тендерів у одеської мерії. Тільки крім навару з мільйонів гривень, платники податків віддали за це ще й життя дітей.

Сьогодні прокуратура і поліція кинулися хапати і притягати до відповідальності вихователів табору та пожежних інспекторів. Але чи тільки вони винні у тому, що сталося в Одесі? Чи не має в цьому й провини мера міста Труханова?

Читайте также: Як ГПУ після підвищення зарплат продовжує прикривати "своїх"

Безперечно, міський голова не мав особисто перевіряти, як працює пожежна сигналізація в дитячому таборі і чи все гаразд з проводкою. Але саме Труханов – корупційний взірець для чиновників та службовців всієї Одеси. Він прекрасний приклад для наслідування. Бо це саме він створив в місті величезну корупційну піраміду з контрольованих ним фірм. Ці фірми гребуть бульдозером сотні мільйонів бюджетних гривень в Одесі на тендерах з будівництва, ремонтів доріг та проектуванні будівель.

Часто ремонтні фірми Труханова штучно роздувають кошториси і не виконують значну частину робіт. Як це було, наприклад, з компанією "Київшляхбуд", яка, ремонтуючи дорогу, примудрилася не встановити дорожні знаки та світлофори, хоча на них були виділені гроші з бюджету. Про якість дорожного полотна і говорити нічого: на ньому з’явилися вибоїни вже через півроку.

А всього підконтрольні Труханову фірми отримали тільки за минулий рік понад півмільярда гривень з бюджету. Витягнуті на подібних оборудках величезні гроші, як ми раніше з’ясували, зникають в численних труханівських офшорах, оформлених на його російський паспорт. Отож, якщо Труханов наживається на будівництві та ремонтах і про це всі знають, чому це не може зробити рядовий чиновник? Пожежний інспектор чи директор будівельної фірми, яка ремонтує табір? Чи директор табору?

Читайте также: Як російські диверсанти безперешкодно працюють під носом в СБУ

Тим більше, коли київська влада показує: кради, тобі за це нічого не буде. Бо після нашого розслідування про труханівські тендери і офшори, СБУ офіційно заявила: у неї претензій до мера Одеси немає. Чомусь, здається, не буде претензій і тепер. Всі зусилля правоохоронців кинуті на пошук і притягнення до відповідальності чергових стрілочників. А величезний корупційний спрут Труханова, що оплутав все місто, спокійно переживе і цю трагедію. Поки своєю ненажерливістю знову не призведе до чергової біди. Будемо вірити в те, що цього не станеться.