Про це 24 Каналу сказав російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко. Він назвав мету спланованої інформаційної атаки країни-терориста.

Читайте також Росія має значний досвід брехні, – генерал-майор запасу СБУ про версію щодо падіння Іл-76

Російська провокація

Путінські пропагандисти, зокрема Маргаріта Симоньян, опублікували "список з українськими військовополоненими", які нібито перебували на борту літака й загинули внаслідок катастрофи. Насправді вже вдалося з'ясувати, що певна кількість цих людей жива. До того ж щонайменше одну людину обміняли раніше.

Страшно уявити стан батьків, матерів, дружин, які побачили ім'я свого сина у списках загиблих. Хоча насправді він живий,
– мовив Яковенко.

25 січня має відбутися засідання Радбезу ООН, яке намагається організувати Росія у зв'язку з падінням Іл-76. Однак насправді тут все й так зрозуміло. Військово-транспортні літаки, які є безпосередніми винуватцями терористичних атак на Харків, це законні цілі українських Збройних Сил.

Є різні гіпотези, проте до розслідування досить складно говорити, що сталося з цим літаком,
– зауважив російський опозиційний журналіст.

За попередніми даними, Іл-76 летів не в бік Бєлгорода, а навпаки у зворотному напрямку. Це свідчить про те, що військовополонених на борту не було. Найімовірніше, збитий літак перевозив засоби для знищення Харкова, які й стали причиною численних ракетних обстрілів міста протягом останніх днів, внаслідок чого загинуло багато людей й зруйновано понад 200 житлових будинків.

"Це все законна мета, тому провокації тут абсолютно очевидні. Мета – зайвий раз звалити з хворої голови на здорову, оголосити Україну терористичною державою. Це все ми вже неодноразово проходили й чули. Можна згадати лише малайзійський боїнг, щодо якого були різні версії", – додав Яковенко.

Проросійські бойовики пострілом зенітно-ракетного комплексу "БУК М1" 17 липня 2014 року збили пасажирського літака компанії Malaysia Airlines. Він виконував регулярний рейс МН17. Внаслідок катастрофи загинули всі пасажири та екіпаж. Загалом 298 осіб.
Спершу проросійські бойовики, зокрема терорист Ігор Стрєлков-Гіркін, повідомляли, що збили літак й хизувалися "досягненням". Однак після обстеження місця падіння літака терористи виявили, що вони збили пасажирський літак й почали прибирати з мережі всі попередні повідомлення.
Росіяни вигадали багато різних версій, щоб звинуватити Україну. Зокрема, що нібито Boeing 777 збив український штурмовик Су-25. Проте від правди втекти не змогли.

На думку російського опозиційного журналіста, доки триватиме війна, то будуть медійні провокації та продовжуватимуться інформаційні атаки.

Чи могли на борту Іл-76 бути полонені: що кажуть в Україні

  • У Бєлгородській області 24 січня впав літак Іл-76. Росіяни заявили, що нібито на борту збитого літака перебувало 65 українських полонених, яких мали обміняти.
  • У ГУР МО підтвердили інформацію, що 24 січня мав відбутися черговий обмін полоненими. Проте українська розвідка не володіє вичерпною інформацією, хто перебував на літаку. Адже Росія не повідомила українську сторону про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставлення полонених.
  • За словами представника ГУР Андрія Юсова, на борту Іл-76 мали перебувати російські посадовці. Однак в останню мить фсб заборонила їм сідати на цей літак.
  • На відео з місця авіатрощі не видно решток людських тіл. До місцевого моргу у Бєлгороді вчора доставили лише 5 тіл. Ця цифра відповідає кількості особового складу екіпажу Іл-76.
  • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець сказав, що наразі невідомо, хто чи що було на борту повітряного судна. Втім, якби Росія мала хоч якісь фотодокази, що на борту нібито були українські полонені, то обов'язково б показала їх.