Відповідно до результатів Національного екзит-полу партія "Слуга народу" набирає 44,2% голосів. Як реагують відомі політики у світі на попередні результати – читайте у нашому матеріалі.

Важливо: Парламентські вибори 2019: ЦВК оголосила перші офіційні результати

За даними національного екзит-полу голоси виборців далі розподілилися так:

Результати, вибори, парламент, Рада

Результати ЦВК/ Інфографіка 24 каналу

Чехія

Цікаво: Парламентські вибори-2019: за кого проголосували українці за кордоном

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш привітав Україну з проведенням виборів і висловив сподівання на поглиблення співпраці. Політик вважає, що викликів багато, але цей успіх приведе до подальших реформ і активнішої співпраці з Чеською Республікою.

Вітаю, громадяни України надали потужний мандат партії президента Зеленського провести їх через ці важкі часи,
– написав політик.

Молдова

Прем'єр-міністр Молдови Майя Санду привітала Володимира Зеленського з "приголомшливою перемогою" заснованої ним партії на виборах до Верховної ради.

Шановні українці, я вітаю вас із сьогоднішньою мобілізацією і чітким голосуванням проти корупції, голосуванням за зміни, нових політиків, які керуватимуться тільки національними інтересами,
– зазначила вона.

Санду написала, що це велика відповідальність і побажала Зеленському і його команді великої сили та наполегливості.

Канада

МЗС Канади також привітало Україну із проведенням парламентських виборів.

Канада пишається підтримкою вільних та чесних виборів в Україні, і ми й надалі підтримуватимемо українців у досягненні безпечного, успішного та демократичного майбутнього,
– йдеться в офіційному повідомленні.

Польща

Голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський сподівається, що польсько-українські питання будуть важливою частиною порядку денного нового уряду України, пише "Польське радіо".

Політичне коло президента Зеленського – це нове коло, яке взяло на себе відповідальність за майбутню долю України,
– додав він.

Політик наголосив, що Польща буде чекати на формування нового кабінету і на інформацію, якими будуть політичні пріоритети.

НАТО

Голова делегації Парламентської асамблеї НАТО зі спостереження Мадлен Мун зазначила, що ці вибори не можна назвати досконалими, адже мільйони українців в Криму і в частині Донбасу були виключені з виборчого процесу.

Найбільше порушень на мажоритарних округах, олігархи домінують в ЗМІ,
– сказала вона.

Водночас Мун зазначила, що Парламентська асамблея НАТО допомагатиме Україні в європейській інтеграції і готова співпрацювати з новим парламентом.

США

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер та Посольство США в Україні привітали українців з виборчим процесом, що пройшов з повагою до основних свобод. Крім того, у США наголосили, що голосування потужно засвідчило прагнення реформ.

Євросоюз

Представник зовнішньополітичної служби Євросоюзу Майї Косьянчич заявила, що, за попередньою оцінкою, на українських парламентських виборах загалом було дотримано основні права та свободи.

Після президентських виборів в березні і квітні український народ знову дав владі мандат на проведення реформ. Сама кампанія була конкурентною, а дії ЦВК – компетентними та ефективними. Водночас, Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ повідомило про підкуп виборців та переплетення ділових і політичних інтересів, що впливають на висвітлення виборів у ЗМІ. Важливо, щоб українська влада усували недоліки, виявлені на основі рекомендацій ОБСЄ,
– мовиться у заяві.

Також Косьянчич заявила, що Євросоюз підтримує демократичну та стабільну Україну. За її словами, ЄС з нетерпінням чекає на продовження розвитку політичної асоціації та економічної інтеграції, продовження процесу реформ та тісну співпрацю з новою Верховною Радою та новим урядом.

Читайте також: До строкових виборів не досидять: що прогнозують новій Верховній Раді

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд привітав партію "Слуга народу" з лідируванням на дострокових виборах.

Браво президенту Зеленському та його партії "Слуга народу". Вибори створюють нову надію для України. Некорумповані інститути, яким люди можуть довіряти, – це шлях до суверенної Української держави,
– написав Ягланд у Twitter.

Зверніть увагу! Парламентські вибори – 2019: коли нова Рада може зібратися на перше засідання

Новина постійно оновлюється.

Коли будуть офіційні результати парламентських виборів? Не пізніше 5 серпня ЦВК має встановити результати виборів до Ради за списками та в округах. А офіційно оприлюднити результати виборів мають до 10 серпня. Після цього новообраний парламент має зібратись на своє перше засідання протягом 30 днів після публікації результатів виборів. Останній можливий день – це 9 вересня.

За місця у Верховній Раді змагаються 22 партії з загальною кількістю 2760 кандидатів. В одномандатних мажоритарних округах до парламенту балотуються 3220 кандидатів.