Для прийняття цього рішення провели закритий розгляд скарги, ініційованої латвійською депутаткою Марією Голубевою. Запровадження санкцій проти Росії підтримували й депутати від України та інших держав.
Читайте також: ПАРЄ різко розкритикувала систему правосуддя у Польщі та визначила покарання
У комітеті повідомили, що розглядали скаргу за двома підставами:
- до російської делегації входять депутати, обрані з урахуванням голосів у анексованому Криму;
- у складі делегації є сенатори, які підтримали анексію Криму у 2014 році, через що перебувають під міжнародними санкціями.
Асамблея вирішила, що ці підстави не є достатніми для запровадження санкцій проти російської делегації у ПАРЄ.
Комітет вирішив, що повноваження парламентської делегації Росії мають бути підтверджені,
– йдеться у рішенні.
Зверніть увагу! Водночас комітет виніс рішення про підтвердження повноважень ще кількох національних делегацій.
ПАРЄ також планує провести дебати щодо оскарження повноважень за змістовними підставами. У проєкті рішення асамблея рекомендує не накладати на Росію санкції, оскільки вона виконує умови домовленості – провела обмін полоненими та заплатила внески в ПАРЄ.
Чому Україна не брала участі в останній сесії ПАРЄ
- Осіння сесія ПАРЄ тривала у Страсбурзі протягом 1-4 жовтня. Українська делегація не брала участі в сесії через повернення російської делегації до Асамблеї.
- До українського бойкоту також приєднались Латвія, Литва, Естонія та Грузія. Держави спільно з Україною створили групу в ПАРЄ під назвою Baltic Plus. Її головні принципи – засудження російської агресії.
- Україна після відмови від участі в сесії заявила, що проводитиме консультації з метою повернення довіри до ПАРЄ. Окрім того, у Раді підкреслювали, що представники старої делегації за звичною для Асамблеї практикою зберігають право брати участь у роботі сесії.
- 16 січня Верховна Рада підтримала повернення України в ПАРЄ.
- Віцеспікером парламентської Асамблеї Ради Європи обрали Петра Толстого. А українець Олександр Мережко став віцепрезидентом ПАРЄ.
Що відомо про ПАРЄ? Один з двох головних статутних органів Ради Європи. Консультативний орган, що складається з представників парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці.