Про це пише кореспондент The Wall Street Journal Джуліан Барнс.

Читайте також: Україна і світова безпека: війна в центрі Європи вже не хвилює Захід?

Так, на думку високопосадовців Сполучених Штатів, що брали участь у конференції, Росія не зацікавлена у припиненні війни в Україні, а миротворче формування може, саме того не бажаючи, закріпити російський контроль над Донбасом замість того, щоб усунути збройний конфлікт.

Зі слів Джона Болтона, посла США в ООН за президента Джорджа Буша, миротворчі місії ООН тяжіють до того, щоб заморожувати конфлікти, а не вирішувати їх.

Натомість спецпредставник Америки на Донбасі Курт Волкер переконаний, що лише миротворче формування під егідою ООН залишається найкращим шансом врегулювання ситуації на сході України.

Волкеру апелював колишній посол США в Росії Майк Макфол, який порівняв ситуацію в Україні зі станом справ на Кіпрі, де миротворці присутні із 1964 року. При цьому мирна угода щодо повернення до складу Кіпру його північної частини, окупованої Туреччиною, залишається оманливою, зазначає автор статті.

Читайте також: Ідея миротворців стає все більш примарною, – політолог

Александр Вершбоу, колишній заступник генсека НАТО, зі свого боку вважає, що миротворчий план спрацює в Україні, тільки якщо Путін захоче позбутися західних санкцій.

Таким чином, американо-російські переговори про миротворчий контингент на Донбасі стають для Вашингтона перевіркою того, наскільки мудро намагатися домовитися з Москвою,
– констатує журналіст.

Що таке миротворча місія? Це дії міжнародної спільноти з метою запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. Резолюцію про введення миротворців ООН повинні одноголосно підтримати всі постійні члени Радбезу ООН: США, Китай, Росія, Франція, Великобританія. Україна не є постійним членом Радбезу ООН. Перша миротворча місія почала діяти ще в 1948 році на Близькому Сході. Тоді "блакитні шоломи" здебільшого були задіяні у наданні гуманітарної допомоги, спостереженні за виконанням перемир'я та контролі за буферними зонами між сторонами конфліктів.