Президент Бразилії заявив, що Україна, як і Росія, не зацікавлена в мирі, а обидві країни "просто хочуть виграти війну". На ці слова гостро відреагував Володимир Зеленський в інтерв'ю бразильському медіа, передає 24 Канал.

Дивіться також Це не серіал, а українська реальність, – Зеленський закликав бразильців не вірити у брехню Росії

Що саме сказав український президент

На жаль, підтримка росіян – це не особиста позиція Лули да Сілви. Його радник, посол Селсо Аморім під час зустрічі із Зеленським у Києві, також підтримав державу-агресора. Аморім вважає, що "будь-які мирні переговори повинні брати до уваги реальні проблеми безпеки Росії".

Володимир Зеленський каже, що не зовсім розуміє таку позицію і йому дуже сумно чути такі заяви.

Заяви Лули зовсім не приносять спокою. Дивно говорити про безпеку Росії. Тільки Росія, Путін і Лула говорять про безпеку Росії, про гарантії, які повинні бути надані для безпеки Росії,
– наголосив він.

Український президент підкреслив, що Бразилія – миролюбна країна. Вона ні з ким не воює і її поважають більше, аніж Росію. Тим дивніше чути заяви на підтримку агресора від очільника цієї латиноамериканської країни.

Зеленський акцентував: Путін нічим не відрізняється від будь-якого колонізатора, бо він "постійно бреше, постійно маніпулює, постійно дезінформує", а також убиває і ґвалтує – руками своїх солдатів. То навіщо ж президентові Бразилії погоджуватися з російськими наративами про "прагнення до миру" та "інтереси Росії"?

Якщо президент Лула хоче мені щось сказати, нехай він сяде і скаже мені. І я думаю, що ми покінчимо з цим. Чесно кажучи, я думав, що він ширше розуміє світ,
– сказав Зеленський.

Дивіться також В наших очах – втома, але в їхніх – страх, – Зеленський про контрнаступ

Який зміст заяв Лули да Сілви

Бразильський президент давно відомий своєю підтримкою Путіна.

  • Наприкінці липня він заявив, що світ утомився від війни в Україні, а Зеленський і Байден винні в тому, що не домовляються з Путіним. А згодом поскаржився, що його мирний план (який передбачає територіальні поступки Кремлю) очікувано не підтримали.
  • Раніше Лула да Сілва взагалі пропонував віддати Крим Росії, але потім публічно підтримав Україну – хоч і не назвав Росію агресоркою.