Глава держави зазначив, що європейські країни мають різну позицію щодо "Північного потоку-2" і Росія цим користується. Водночас США у цьому питанні відкриті – "їхня санкційна політика допоможе Україні". Про це він повідомив в інтерв'ю газеті Le Figaro.

Читайте також У Білому домі натякнули на нові санкції проти "Північного потоку-2"

Якщо "Північний потік-2" добудують – не лише Україна програє. Це прецедент, це значить, що так можна. І це так само як з нашими окупованими територіями. Якщо люди визнають і звикають, з цим живуть, то, значить, так можна. Починаючи з Абхазії, з Нагірного Карабаху, Придністров’я, а зараз – Крим, Донбас. Криму й Донбасу не було б, якби ще тоді світ сказав "так не можна",
– наголосив Володимир Зеленський.

"Північний потік-2" – це інший удар

Президент пояснив, що "Північний потік-2" – це інший удар, енергетичний. За його словами, так називаються сучасні війни: інформаційні, продовольчі, енергетичні – це і є гібридна війна.

Тому яка різниця, які війська воюють проти тебе? Треба пам’ятати – це ("Північний потік-2" – 24 канал) не питання бізнесу. Бізнесу Європи й Росії. Ні, це питання війни,
– підсумував глава держави.

"Північний потік-2": що відомо

  • Росія будує "Північний потік-2" для того, щоб транспортувати природний газ до Європи в обхід України.
  • У грудні 2019 року США ввели санкції проти компаній, які займалися прокладанням труб для газопроводу, – будівництво зупинили. Однак через рік його відновили.
  • У березні 2021 сенатори США відправили лист президенту Джо Байдену, в якому закликали ввести нові санкції.

До теми США планують призначити спецпредставника для боротьби з "Північним потоком-2", – ЗМІ