Блокування постів та сторінок окремого загону спецпризначення НГУ "Азов"

Під час експертної зустрічі з журналістами щодо підрозділу НГУ "Азов": міфи та правда про захисників України представник Нацгвардії України у коментарі сайту 24 каналу розповів, що з 2015 року всі пости зі згадуванням "Азову" банилися або видалялися.

Актуально Кордони ЄС мають бути закриті для росіян: чому Естонія виступила з потужним закликом

Коли представники пресслужби Нацгвардії України писали листи до Facebook, Twitter та інших соцмереж, то там пояснювали, що мотивація блокування – чисельні скарги на пости.

Скарги на пост з назвою "Азов" були причиною того, що ці пости видалялися. Бували й випадки, коли у публікації не було назви, а були лише фото. Сам алгоритм Facebook чи, наприклад, Twitter блокував його. Ми писали, щоб роз'яснити, що за ситуація, що там нічого такого немає. І відповідь була наступною, що "ваш пост отримав багато скарг про порушення національних прав та меншин. А пост міг бути таким: "Річниця визволення Маріуполя: в параді взяв участь підрозділ "Азов",
– сказав він.

За словами представника Нацгвардії, дуже важливо розуміти, що зараз триває гібридна війна. І в цьому процесі можна знищити будь-який підрозділ в інформаційному плані. Якщо говорити про "Азов", то це досить боєздатний підрозділ. Тому ворог намагається всіляко знищувати його імідж в соцмережах та інтернеті, в суспільстві та за кордоном.

Бійці

Бійці "Азову" / Фото з офіційної Telegram-сторінки Андрія Білецького

За словами правозахисника, неофіційна спроба комунікувати була. З деякими комерційними корпораціями, які мають власні правила та необов'язково орієнтуються на позицію України чи США. У випадку з Google та YouTube ця комунікація була більш вдалою, з Facebook – менш успішною.

Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, відповідаючи на запитання журналістів сайту 24 каналу, сказав, що особисто у Брюсселі спілкувався з Ніком Клегом, який відповідає за глобальну політику Facebook, щодо блокування через згадку "Азову".

Після цього були кейси розблокування сторінок. Вони обіцяли розібратися, щоб все було добре. Були розблокування. І останній кейс – це коли заблокували сторінку "Асоціації родин захисників Азовсталі" та досить швидко, після нашого звернення, сторінка в Instagram була розблокована. Тобто, ми над цим працюємо. У нас планується також спілкування з Меtа. І я сподіваюся, що це питання зрушиться більш системно з місця,
– зазначив міністр.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров

Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров / Фото 24 каналу, Валентини Поліщук

11 листопада міністром внутрішніх справ України було підписано наказ про переведення полку "Азов" до складу Національної гвардії України з подальшою доукомплектацією його до бойового стандарту бригад Нацгвардії. Сьогодні підрозділ "Азов" – це окремий загін спеціального призначення однієї з військових частин Національної гвардії України, що входить до складу 12-ї бригади оперативного призначення Східного оперативно-територіального об'єднання НГУ.

Актуально Матері просто не визнають, що це їхні сини, – Золкін відверто розповів про російських полонених

Евакуація з "Азовсталі": що відомо

  • Українські бійці майже три місяці мужньо боронили Маріуполь у нерівних силах з противником. Російські загарбники взяли місто в оточення з перших днів березня.
  • 16 травня українське військове керівництво дало наказ представникам гарнізону Маріуполя зберегти власне життя та вийти з "Азовсталі", яку називали фортецею Маріуполя.
  • Операція з порятунку заблокованих на "Азовсталі" українських бійців розпочалась 16 травня. 53 захисників, які мали важкі поранення, евакуювали та відвезли до медзакладу в тимчасово окупованому Новоазовську.
  • За словами президента Володимира Зеленського, наразі в полоні перебувають понад 2,5 тисячі захисників, які боронили "Азовсталь". Вони – "публічні полонені", тому Росії невигідно застосовувати проти наших бійців тортури.
  • Україна 29 червня провела наймасштабніший на цю мить обмін військовополоненими. Додому повернулися 144 наші захисники, серед яких 95 – героїчні оборонці "Азовсталі".
  • 2 500 бійців у полоні: родичі захисників "Азовсталі" дали велику пресконференцію.
  • Стало відомо, що загиблих захисників Маріуполя поховають у Києві на спільному кладовищі.

Також цікаво – Як рятували захисників Азовсталі: дивіться відео