Інформацію про це підтвердив прес-секретар міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин, повідомляє Onet.pl.

Читайте також: Підпал угорського культурного центру на Закарпатті організували російські спецслужби, – СБУ

За його словами, затримання відбулося ще 21 та 22 лютого завдяки міжнародній співпраці України та Польщі.

"В рамках цієї справи Агентство внутрішньої безпеки розглядає різні мотиви у зв'язку з вчиненою в Україні спробою підпалу спілки угорців. Зокрема, відслідковуються міжнародні контакти підозрюваних", – розповів Жарин.

Серед затриманих – Адріан М., Томаш Ш. та Майкл П. Двох з них арештували на три місяці, а одного – відпустили на поруки з поліцейським контролем.

Нагадаємо, раніше сайт "24" повідомляв, що уранці 4 лютого в Ужгороді невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю у приміщення будівлі, в якій розташовується Угорське культурне товариство. Згодом очільник Закарпаття Геннадій Москаль заявив, що це здійснили двоє поляків – 21-річний Адріан Марглевскі (Adrian Marglewski) та 25-літній та Томаш Рафал Шімков’як (Tomasz Rafal Szimkowiak). Перший з них мешкає у Кракові, інший – з Бидгоша. Вони представники радикального польського угрупування "Фаланга", чиї члени брали участь у війні на Донбасі на стороні бойовиків.

Варто додати, що в ніч на 27 лютого відбулась повторна спроба спалити будівлю, в якій розташовується Угорське культурне товариство. Цілком імовірно, займання сталося через кинутий коктейль Молотова. Міністерство закордонних справ України засудило підпал приміщення Товариства угорської культури Закарпаття. За словами його представників, інцидент має замовний характер.