Албанські священослужителі поставили під сумнів канонічність помісної української церкви. Відповідну офіційну заяву Албанської православної церкви розмістило грецьке агентство новин Romfea.

Читайте також: Це нереально, – Епіфаній про переговори з УПЦ МП щодо об'єднання в єдину церкву

Зокрема, ієрархи АПЦ зазначили, що "тривога збереження єдності Православної Церкви зобов'язує їх висловити сумнів щодо обґрунтованості хіротоній (висвячення), яку виконував будь-хто, хто був виключений із Православної Церкви і підданий анафемі", натякаючи на патріарха УПЦ КП Філарета, на якого була накладена анафема Російською православною церквою.

Крім того, в Албанській церкві поставили під сумнів канонічність хіротонії самого голови нової Православної церкви України Епіфанія.

Водночас, АПЦ розкритикувала Російську православну церкву за розрив відносин із Вселенським Патріархатом. В АПЦ підкреслили, що Божественна Євхаристія повинна залишатися поза межами будь-якого конфлікту.

Які ще церкви не визнали ПЦУ?

Сербська церква заявила, що не визнає Православну церкву України канонічною та додала, що її представники є "розкольниками". Натомість вона визнає УПЦ МП – єдиною церквою, що є канонічною на території України.

Ще одна церква, яка не визнає ПЦУ – Православна церква в Америці, яку вважають самокерованою частиною московського патріархату. Там кажуть, що вірні митрополиту Онуфрію.

Як створювалась Православна церква України?15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков у Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Предстоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. А кафедральним собором ПЦУ став Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.

Наразі Православна церква України має близько 7 тисяч парафій. Ця кількість постійно збільшується, адже під її юрисдикцію переходять парафії храмів УПЦ МП. До новоствореної церкви вже приєдналися 412 парафій колишньої Української православної церкви Московського патріархату.

В Україні також схвалили закон, згідно з яким, протягом 3 місяців УПЦ МП повинна перейменуватися на Російську православну церкву. В Україні вона налічує понад 12 тисяч офіційно зареєстрованих парафій, проте реальна їх кількість є меншою, і сягає близько 10 тисяч.