Прем'єр Північної Македонії, як і обіцяв, подав у відставку 3 січня. Про це розповіло місцеве видання Beta News Agency.

Читайте також: Запрацював безвіз між Україною та Північною Македонією

"Я підписав заяву про звільнення відповідно до домовленості та згідно з законом про уряд", – заявив Заєв.

Цього ж дня парламент більшістю голосів затвердив відставку уряду та призначив дострокові парламентські вибори на 12 квітня 2020 року.

Провал перемовин про вступ до ЄС: передісторія

  • Зоран Заєв очолював уряд Північної Македонії з 2017 – 2 роки й 7 місяців. Наріжним каменем його програми були євроінтеграційні прагнення країни.
  • Саме заради членства у ЄС Заєв ініціював розв'язання конфлікту з Грецією. Адже греки відмовлялися визнавати назву країни Македонія та блокували євроінтеграційні прагнення македонців.
  • Після тривалих перемовин, протестів та референдуму назву країни нарешті погодили: Колишня Югославська Республіка Македонія з лютого 2019 року стала Північною Македонією.
  • Це мало б розблокувати процес перемовин про вступ країни до Євросоюзу. Однак Європейська Рада у Брюсселі 15 жовтня 2019 року не погодила початок переговорів про членство в ЄС з Албанією і Північною Македонією.
  • Франція, Нідерланди та Данія виступили проти – вони вважають, що ці країни зробили недостатньо перетворень для такого кроку.

Про початок переговорів про вступ до ЄС рішення Євроради повинне буди одностайним, чого досягти не вдалося. Північна Македонія, нагадаємо, з 2005 року є кандидатом на вступ до ЄС.

При цьому, зауважимо, 2 грудня 2019 року США ратифікували угоду про приєднання Північної Македонії до НАТО. Тепер ця країна претендує, аби стати тридцятим членом Альянсу.