Хоча правила Організації договору колективної безпеки передбачають колективну відповідь всіх членів організації у разі нападу на одного з них. Хоча раніше прем'єр Нікол Пашинян вже отримував відмову у допомозі від путіна. Про це в ефірі 24 каналу сказав економічний та політичний експерт Валерій Клочок.

Увага Буде певна угода, – політолог припустив, як розвиватиметься ситуація в Нагірному Карабасі

За його словами, Пашинян ще раніше підняв ставки та офіційно звернувся по допомогу до ОДКБ. Ця спроба, найімовірніше, не сподобалася путіну. Адже Організація продемонструвала нездатність виконати свою функцію із захисту членів організації.

Сьогодні стоїть питання по-іншому. путін сам просить допомоги у Центральної Азії. У нього зараз дуже серйозні проблеми, йому просто немає чим надавати допомогу Азербайджану чи Вірменії,
– наголосив Клочок.

Усе це кремлівський диктатор розуміє, але публічно цього не визнає.

Тому зараз путін просто кинув Вірменію, додав експерт.

Експерт також пригадав, що протести у Казахстані також розв'язались внутрішніми силами, але під прикриттям ОДКБ. Тож непотрібність цієї структури вже доводилась неодноразово.

Пашинян може скоро піти з посади

Клочок також вважає, що рано чи пізно, що Пашиняна "приберуть" з посади. Про це свідчить й той факт, що у Вірменії зібралися кілька тисяч людей, які звинувачують Нікола Пашиняна у нібито готовності піти на територіальний компроміс із Азербайджаном.

путінський режим може повалитись

Разом з тим, такі "прохання" путіна – вигідні для України. Зараз дуже слушна нагода розв'язувати внутрішні конфлікти країнам, навіть військові, у яких вони є. Мовиться про Грузію, Молдову, Вірменію та інші.

"У цій моделі ми можемо прийти до того, що чинний путінський режим може бути повалений. Тим паче кремль зараз показує свою слабкість. Вона очевидна. І Вірменія – додатковий доказ цьому", – підкреслив фахівець.

Чого чекати союзникам росії по ОДКБ: дивіться відео

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном: все, що відомо

  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном триває ще з 1990-х років. Попередній серйозний епізод вдалося загасити восени 2020 року, коли до Нагірного Карабаху ввели російських миротворців.
  • 13 вересня на кордоні між Азербайджаном та Вірменією знову стало неспокійно. Обидві країни заявили про обстріли та провокації, а вірменський прем'єр навіть подзвонив владіміру путіну та Еммануелю Макрону.
  • Втім, у Міноборони Азербайджану вважають, що державою-агресором та окупантом у регіоні є Вірменія. Крім того, в оборонному відомстві Азербайджану звинуватили Вірменію і її керівництво у провокаціях.
  • Того ж дня, 13 вересня, країни нібито домовились про режим припинення вогню.
  • 14 вересня Міноборони Вірменії заявило, що Збройні сили Азербайджану обстріляли дислокацію прикордонних сил фсб росії. Тому ситуація на кордоні з Азербайджаном вкрай загострилася.
  • Однак фахівці сходяться на тому, що путін не зацікавлений в тому, щоб відкривати новий фронт.