Таку думку у своєму блозі на сайті видання "Новое Время" висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Експерт зазначив, що в нього не було надій на те, що "шкільне перемир’я" на Донбасі буде виконуватися: "Хоча б тому, що Путін не відмовився від своїх цілей. Поки немає підстав говорити про те, що щось в його планах змінилося. Всі ці "перемир'я" – лише спроба створити видимість того, що мінський процес триває".

Читайте також: Відкрите вторгнення Росії: експерт розповів, як завадити планам Путіна в Україні

Сунгуровський також критично висловився про ідею України ініціювати восени введення на окупований Донбас миротворчої місії.

Поки ця перспектива нереальна. Якщо вводити і миротворчий контингент, то вводити його потрібно під егідою ООН, і за статтею не 6-ою, а 7-ою Статуту ООН. Тобто "не підтримання миру", а "встановлення миру". Тобто це, по суті, повинна бути силова операція з припинення конфлікту,
– пояснив військовий експерт, наголосивши, що це можна зробити тільки тоді, коли однією стороною конфлікту буде визнана Росія.

В іншому випадку, Росія завжди накладатиме вето на будь-яке рішення щодо України.

Сунгуровський також висловив переконання, що введення будь-якого іншого миротворчого контингенту на Донбас під егідою, наприклад, ОБСЄ – це поліцейська місія – своїх завдань не вирішить.

"Саме тому, що Путін не відмовляється від своїх цілей. А те, що на Донбасі будуть присутні поліцейські моніторингові підрозділи ОБСЄ, – це всього лише спостереження за конфліктом, а не його врегулювання", – констатував експерт.

Втім, за словами Сунгуровського, є обхідний шлях для прийняття рішення про миротворчу місію – через Генеральну Асамблею ООН.

"Є резолюція Генасамблеї ще від 1950-го року, в якій мовиться про те, що якщо Рада Безпеки ООН не здатна прийняти рішення, то вона може звернутися до Генеральної Асамблеї. Причому подати таке прохання може не "п'ятірка" (Постійні члени Радбезу ООН), а будь-які 7 членів організації, а їх там 15", – зазначив військовий експерт.

Він нагадав, що про це говорили ще в 2014 році, проте тоді всі дипломати стверджували, що це дуже складно зробити.