Про це повідомляє американський журналіст Х'ю Хьюїтт на своєму сайті.

Читайте також: "Ми готові, якщо вони не проти": у Кремлі заговорили про швидку зустріч Путіна і Трампа

Так, Джон Болтон планує відвідати Москву та Кавказ у найближчих 10 днів.

Причина цієї поїздки – продовжити діалог, який президент Трамп та президент Путін почали влітку в Гельсінкі, обговорити відносини між США та Росією і те, де ми можемо домогтися прогресу, де у нас все ще є проблеми і розбіжності,
– сказав він.

Під час свого візиту на Кавказ Болтон хоче оцінити ту важливу геополітичну роль, яку регіон відіграють у взаєминах з Іраном, Росією і Туреччиною – державами-гарантами сирійського врегулювання.

Так, у своєму Twitter американський дипломат зазначив, що поїде в Азербайджан, Вірменію та Грузію.

Раніше Болтон вже приїжджав до Москви, щоб підготувати зустріч президента Росії Володимира Путіна та президента США Дональда Трампа у Гельсінкі. Як відомо, тоді зустріч американського та російського лідерів активно критикували ЗМІ у контексті скандалу із втручанням Росії у вибори в США. Американський дипломат зазначив, що кожного разу під час переговорів із російською владою зачіпає цю тему.

"Кожен раз, коли я зустрічався з росіянами на цій посаді, включаючи президента Путіна, коли я відвідував Росію для підготовки саміту в Гельсінкі, я говорив про це, як говорив і президент", – заявив він.

Окрім того, помічник президента повідомив, що раз на тиждень проводить робочий сніданок із головою Пентагону Джеймсом Меттісом та держсекретарем Майклом Помпео для обговорення міжнародного порядку. Зокрема, під час такої зустрічі в п'ятницю вранці вони обговорили його майбутній візит до Росії.

Нагадаємо, востаннє Володимир Путін і Дональд Трамп востаннє зустрічалися у столиці Фінляндії Гельсінкі 16 липня. Пізніше Дональд Трамп запросив Володимира Путіна до Вашингтона. Очікувалося, що візит господаря Кремля відбудеться восени 2018 року.

До слова, міністерство торгівлі Сполучених Штатів Америки раніше оголосило про введення санкцій щодо 12 російських компаній. На думку міністерства, дії компаній суперечать національним інтересам США. Раніше США запровадили персональні санкції проти 33 фізичних та юридичних осіб із Росії. Усі вони пов'язані із розвідкою та оборонним комплексом.

Нещодавно президент США Дональд Трамп підписав указ, який впорядковує режим застосування вже існуючих санкцій щодо Кремля. У супровідному листі сказано, що документ спрямований на суворе дотримання антиросійських санкцій. У серпні Сполучені Штати розширили санкції проти Росії через її вороже кібервтручання, а 27 серпня набрав чинності ще один пакет санкцій США проти Росії.

Що таке "іноземне втручання" у вибори в США?Підставою для так званого "російського розслідування" стала кібератака на Національний комітет Демократичної партії США, внаслідок якої у відкритий доступ потрапили тисячі листів працівників штабу Гілларі Клінтон – кандидатки на пост президента США від Демократичної партії на виборах 2016. Розвідка США з'ясувала, що злом здійснили два угруповання російських хакерів – Cozy Bear і Fancy Bear. Приводом для розширення "російського розслідування" стало досьє на чинного президента США, зібране колишнім офіцером британської розвідки Крістофером Стілом впродовж 2015-2016 років, та викриття численних контактів членів передвиборчого штабу Дональда Трампа із російськими чиновниками.