Якщо розташувати ці комплекси на українському кордоні, вони можуть не лише покрити велику кількість важливих воєнних об'єктів, але й докорінно вплинути на війну в Україні. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник.
Зверніть увагу Може бути провокація, – Жданов прокоментував падіння ракети в Польщі
Експерт зазначив, що технологічно розгортання систем Patriot на українсько-польському кордоні є дуже складним питанням з воєнної точки зору.
Patriot чи не найкраща зенітна установка дальнього радіуса дії – до 100 кілометрів. Умовно, якщо їх розташують за 10 кілометрів від польського кордону, значить на 90 кілометрів вглиб України вони можуть небо прикрити. Тобто такий об'єкт як Яворівський полігон вже може бути захищеним, бо від нього по прямій до Польщі – до 40 кілометрів,
– пояснив фахівець.
Водночас Черник підкреслив, що це також складне питання з точки зору воєнної концепції.
"Якщо ракета вийде умовно в бік Яворівського полігону і її зіб'є перехоплювач НАТО, то це прямий вступ у війну. Я поки що не маю оптимізму, що це станеться взагалі. Польський ракетний інцидент наштовхує на один вкрай твердий висновок: НАТО поки що воювати не збирається у прямому воєнному сенсі", – додав оглядач.
Читайте також Ударом по Польщі Путін перевіряє НАТО: поки Альянс перевірку не пройшов, – експерт
З його слів, західні союзники можуть вступити у війну лише за очевидного удару по їхніх силах, як у випадку з атакою Японії на Перл-Харбор під час Другої світової війни.
"Поки японці по-справжньому не потопили Тихоокеанський флот США, доти США не наважилися вступити у війну. НАТО дали чіткий сигнал, що на цьому етапі війни у пряму воєнну кампанію не вступить. Тому поки немає чіткого розуміння, чи ці Patriot насправді прикриють частину нашого неба на глибину до 90 кілометрів", – резюмував аналітик.
Вас також може зацікавити – чи розмістить НАТО на кордоні з Україною ЗРК Patriot: дивіться відео
Наслідки ракетного інциденту у Польщі: що відомо
- Після інциденту з падінням ракет у польському Пшеводуві Німеччина запропонувала Польщі системи протиракетної оборони Patriot, які повинні захистити країну від майбутніх провокацій.
- Згодом міністр оборони Польщі Маріуш Блащак 21 листопада повідомив, що підтримує пропозицію ФРН щодо передачі ЗРК Patriot.
- Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на пресконференції у Фінляндії повідомив, що наразі у Польщі не можуть відповісти, звідки летіла ракета. Поки Польща лише збирає докази. За його словами, потрібен час, щоб зробити якісь висновки.
- 20 листопада слідча група завершила обстеження місця падіння ракети. Експерти вже виїхали з Пшеводува.
- Разом із фахівцями з США та Польщі працювала й українська група. Прем'єр-міністр країни заявив, що польські слідчі, які з'ясовують деталі трагедії, можуть приїхати в Україну.